Каліфорнійські дослідники створили мозковий імплант, який допоможе пацієнтам з тяжкою депресією

imgonline-com-ua-Resize-5QyJVnag0JSQ


Група дослідників з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско (UCSF) розробила імплантат, який допоможе подолати тяжку депресію. За допомогою пристрою вдалося вилікувати 36-річну пацієнтку.

Пристрій розміром з коробку сірників встановлюють пацієнтам у череп та підключають до мозку. Він посилає електричний імпульс, коли виявляє нервову активність, пов’язану з ірраціональними думками.

Сара стала першою пацієнткою, яка впродовж року користувалася імплантантом. Вона розповіла BBC, що після операції відчуває себе здоровою не має побічних ефектів. «Пристрій стримував мою депресію, дозволяючи мені повернутися до кращого стану і відновити життя», ㅡ сказала вона.

Перед тим, як погодитися на експериментальну операцію, Сара вже кілька років боролася з депресією, спробувавши різноманітні варіанти лікування: антидепресанти, електросудомну терапію тощо. Утім вони не дали значного результату, а жінка скаржилася, що її життя стало дуже обмеженим.

«Коли імплантат було вперше включили, моє життя одразу пішло вгору, стало знову приємним. Протягом кількох тижнів думки про самогубство зникли», ㅡ розповіла Сара.

Наразі вона єдина, хто випробував такий спосіб лікування. Утім дослідники кажуть, що ця методика має бути успішною і серед інших пацієнтів.

Раніше ми писали: Український школяр розробив технологію, якою можуть скористатися науковці з усього світу

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus