Побігаємо? Календар найближчих марафонів та напів марафонів

Depositphotos_198953848_l-2015 (1)

ua.depositphotos.com / Alla Serebrina

Для тих, хто регулярно марафонить, і тих, хто вже третій рік відкладає підготовку на «з понеділка». Підготували для тебе добірку марафонів та напів марафонів до кінця 2020 й трішечки на 2021 рік. Зберігай, реєструйся, готуйся і нарешті пробіжи свою дистанцію. Бо коли, як не зараз?

«Розминка» – трохи історії

Марафони – це вид змагань з легкої атлетики. Мета – здолати 42,2 км. Пращуром марафону був забіг грецького воїна, який пробіг 42 км 195 м, аби сповістити про перемогу греків над персами. Після такої дистанції, викрикнувши радісну звістку, бігун помер від виснаження. Зараз змагання закінчуються не так драматично, хоча ще в перші роки розвитку цього виду спорту бігуни, крім чаші наваристого бульйону на старті, нічого не пили. І тому багато-хто сходив з дистанції передчасно. З часом почали проводитись напів марафони – легкоатлетичні забіги на 21 км.

Звісно, як це у спорті й без сексизму? У стародавні часи жінкам навіть забороняли приходити глядачками на марафони. Чи тому, що там бігали оголені ранери, чи тому, що спортивні забави були «привілеєм» виключно для чоловіків. Далі – не легше. Перша жінка, яка взяла участь в марафоні в 1886 році, робила це поза трасою. Вона випередила багатьох чоловіків, які впали від виснаження, і відірвалась від переможця зовсім на трохи. Але результат бігунки не зареєстрували офіційно. На рівні з чоловіками, без дискваліфікацій та упереджень, жінки почали брати участь в марафонах тільки після 70-х років в 20 ст.

Зараз в Україні проводиться близько сотні марафонів та напів марафонів на рік. Останні роки набирають популярності благодійні марафони. Так, «Марафон для всіх» від Нової пошти – забіг за тих, хто не може бігати. Ранери реєструються до участі й біжать дистанцію в ім’я людини, яка не може це зробити через стан здоров’я. Цього року, до «Марафон для всіх» долучилось 500 людей.

Реклама

Де можна побігати цього року?

Благодійний забіг «Крок до мільйону»

Забіг відбудеться 7-8 листопада, дистанція – 5 км, вік – від 10 років, локація – будь-де.

Частину коштів за участь в марафоні надсилають на рахунок благодійного фонду «КІДДО», а той у свою чергу – діткам з діагнозом «спінальна м’язова атрофія». Це одна з найбільш рідкісних генетичних хвороб, під час якої у людини поступово атфоруються усі м’язи. Дорогі американські ліки, як можуть допомогти, потрібно ввести до 2-х років. Хлопчику Єлисею, для якого в «КІДДО» зараз збирають кошти, вже 1 рік. Тобто твоя участь в забігу на 5 км – надія Єлисея на одужання.

Зареєструватися.

II Olympic Online Run

Забіг відбудеться 9-15 листопада, дистанція – 21 км, 10 км, 5 км, локація – будь-де.

Напів марафон для тих, хто хоче перевірити свої сили бігуна. Неважливо, чи біжиш ти поруч фізично, важливий ментальний зв’язок та відчуття причетності з іншими бігунами. #Бігтиразом – це про об’єднання культурою бігу, а не спільним диханням один одному в спину. Обирай свою дистанцію та долучайся.

Зареєструватися.

Wet Hills

Забіг відбудеться 14 листопада, дистанція – 42 км, 18 км, 11 км, локація – Канів, Канівський природний заповідник.

Випробовувати свої сили можна не лише на стадіонах та алеях парку. Трейл – біг по бездоріжжю. Різноманітні ландшафти, відкрита місцевість без гарних доріг, довгі дистанції за будь-яких погодних умов. Так, трейл по багнюці й пагорбам – це не навколо стадіону. Але, кажуть, той, хто спробує один раз, відразу закохається!

Зареєструватися.

SPARTAN Sprint & Kids Autumn

Забіг відбудеться 21 листопада, дистанція – 5 км, 20 перешкод; локація – с. Крюківщина, Києво-Святошинський р-н, Київська обл.

Забіг із зірочкою від SPARTAN Ukraine. Крім дистанції в 5 км, ранерам потрібно буде здолати 20 перешкод на своєму шляху. 20, друже! До такого забігу готуватися потрібно ще більш ретельно. Але немає нічого нереального, #ботиможеш!

Зареєструватися.

Дуже атмосферний та святковий напів марафон «Полтавська зима» скасовано через карантин. Забігу з ялинками та у костюмах Санти цього року не буде, але можна переглянути фотозвіти з попередніх років, надихнутися й почати тренування до напів марафону в 2021 році.

З цієї ж причини скасовано 1st Run Ukraine Kharkiv Half Marathon 2020, який мав відбутися 6 грудня в Харкові.
Маємо надію, що #всещезміниться і бігові івенти в 2021 році відбудуться за планом. Зокрема вже анонсовані три масштабні забіги.

Run the World. Львівський напів марафон

Забіг відбудеться 18 квітня, дистанція – 21 км, 10 км, 3 км; локація – Львів, проспект Свободи, біля Оперного театру.

Ця подія настільки захоплює Львів, що здається – ще трохи й серед бігунів з’являться й самі батяри! Поки що реєстрація на забіг закрита, але можна переглянути відео, як все відбувалось у докарантинні часи, в 2019 році.

4th RAIN Mohrytsia Eco Trail 2020

Забіг відбудеться 13 червня, дистанція – 20 км, 10 км, естафета 2*5 км; локація – с. Могриця, Сумська обл.

Четвертий міжнародний трейл відбудеться в ботанічному заказнику «Банин яр». Організатори заманюють/лякають тим, що це найвимогливіший трейл Східної України! До речі, реєстрація вже відкрита.

Зареєструватися.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus