Кабмін сформував склад Національної ради з розвитку науки

lamp

Кабінет Міністрів на засіданні 9 серпня сформував склад Національної ради з питань розвитку науки і технологій – нового державного органу зі стратегічного реформування української науки.

За посадою Нацраду очолює прем’єр-міністр. Крім цього, сформовані два комітети – адміністративний і науковий. Перший складається з представників центральних органів державної влади та профільних установ. До другого ввійшли вчені, відібрані спеціальним ідентифікаційним комітетом з питань науки.

До кожного комітету входять по 24 людини. «Затвердження складу Нацради – це завершення процесу його створення. Тепер він може почати повноцінну роботу і виконання покладених на нього обов’язків», – заявила міністр Лілія Гриневич.

Установа готуватиме пропозиції щодо формування державної політики в сфері науки, розвитку наукової сфери, її пріоритетів, інтеграції української науки в європейський і світовий простір тощо.

Також слухатимуть та оцінюватимуть звіти головних розпорядників бюджетних коштів, що здійснюють наукову та науково-технічну діяльність. На підставі цього уряду отримуватиме рекомендації щодо формування держбюджету – визначення загальних обсягів фінансування науки та його розподілу між базовим та конкурсним фінансуванням наукових досліджень.

Нагадаємо, 5 квітня на засіданні Кабінету Міністрів України прийняли постанову про правове підґрунтя для утворення і функціонування Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus