Кабмін прийняв постанову про законопроект 5130

Гроші

На засіданні 28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на підставі рейтингу та мінімальну стипендію на рівні 1100 грн з 2017 року.

Рішення прийняли з умовою подальшого доопрацювання із зацікавленими відомствами. Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець зазначив, що мінімальний розмір стипендії становитиме 1100 грн, підвищеної – 1600 грн.

Для окремих важливих спеціальностей розміри стипендій будуть підвищені: вчителі математики, інформатики, природничих наук, студенти деяких інженерних спеціальностей (гірська і нафтогазова справа) отримуватимуть 1400 грн, а підвищену – 2360 грн.

Ковтунець також озвучив ідею, що надалі в цю систему можна буде ввести принцип позитивної дискримінації щодо студентів з інвалідністю, щоб давати їм додаткові бали для отримання більш високих місць в рейтингу і збільшити їхні шанси на отримання академічних стипендій.

Нагадаємо, 6 грудня 227 народних депутатів проголосували за прийняття законопроекту 5130. 26 грудня Президент України Петро Порошенко підписав вказаний законопроект.

Фото: unsplash.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus