Андрій Куликов: «Джинса» виникає, бо на всіх бракує новин

1

Журналістська корпоративна культура передбачає не лише бронежилет, каску – і в гарячу точку, а й дружні зустрічі за приємними розмовами. Щорічно такі для своїх випускників організовує Інститут журналістики КНУ ім. Шевченка. Нинішні студенти з уже відомими журналістами бачаться протягом кількох днів у стінах вишу. Цього року темою заходу стала діяльність в екстремальних умовах, а гостей – Андрій Куликов.

─ Пане Андрію, наскільки такі заходи важливі для становлення професійної еліти у сфері журналістики?

─Такі заходи передусім, як то кажуть,─ для своїх, а також тих, хто планує отримувати освіту журналіста. А головне, щоб молоді журналісти могли поспілкуватися із досвідченішими, для обміну важливою інформацією та досвідом.

Чи можна говорити про особливу корпоративну культуру таких заходів?

─ Це чудово, що колеги збираються разом. Звичайно, нам потрібне спілкування, конкурси, цікаві заходи, потрібно один одному вказувати на недоліки, час від часу обговорювати нагальні проблеми, які постають відповідно до обставин сучасності.

Андрій Куликов

─ А як ви дивитеся на молоде покоління журналістів? Як оцінюєте їхній рівень?

─ Якщо оцінювати рівень молодих журналістів від негативу до позитиву, то великою мірою все залежить від середовища, в якому вони працюють. А загальна рекомендація – поменше навчати. Я давно казав, що у нас інформаційний простір перевантажений, багато молодих журналістів можна віднести до категорії «нібито підготовлених».

─ Як порадите боротися із так званою «джинсовою елітою»?

─ А ніяк. Доки у нас буде такий розгардіяш у цій галузі, доти існуватиме «джинса». Коли на всіх бракує новин, тоді джерелом живлення стає «джинса». Хочеться вірити в те, що одного разу в медіа пролунає: «Джинсу ми не пропускаємо». Але на цьому шляху дуже багато перешкод.

3

─ Мета цьогорічної «Журвесни» – навчити студентів працювати в екстремальному середовищі революції. А які ваші рецепти?

─ Безумовно, знати, як працювати в умовах революції, важливо. Але, як показав досвід – дуже важливо знати, як працювати в умовах війни, нав’язаної нам. Передусім треба зберігати мужність і пам’ятати, що ані революція, ані війна не є виправданням того, щоб відступати від стандартів професії.

Фото: Journ.univ.kiev.ua, Ictv.ua, I2.cdn.turner.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus