Питання та відповіді на співбесіді: частина п’ята

питання_та_відповіді_на_співбесіді_8

«Студвей» уже розповів вам про те, як шукати роботу, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, оформити своє резюме, а також про найпоширеніші помилки тих, хто шукає роботу. Наразі пропонуємо вам шосту частину підбірки питань співбесіди і порад, як правильно відповідати на них.

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №7.

– Які ваші сильні сторони? Які ваші слабкі сторони? (Ці питання ставляться як разом, так і окремо) / Які у вас є недоліки? Які ви маєте переваги? / Які п’ять епітетів вас найкраще характеризують?

Правильна відповідь:

На співбесіді згадайте про свої основні досягнення на минулих роботах або просто в житті. Поставте собі питання: завдяки якій рисі характеру я досяг цього? Коли ж будете називати хороші якості, обов’язково наведіть приклади, коли вони допомогли вам вирішити проблему, розв’язати конфлікт. Наприклад, ви говорите, що є цілеспрямованою людиною. Тоді варто розказати як ви, наприклад, три роки складали тест TOEFL, поки не отримали той бал, який хотіли. В ідеалі цей приклад має стосуватися робочого досвіду.

Зі слабкими сторонами складніше. Тут важливо назвати те, що не стосується професії, наприклад, сказати про страх виступати на публіці, якщо ви претендуєте на роботу програміста. Є також шаблонні варіанти, такі як «я жахливий трудоголік» або «я дуже педантична людина», але вони занадто банальні й можуть викликати негативну реакцію рекрутера.

Ви можете й маєте назвати, відповідаючи на співбесіді, свій мінус, який конкретно в цій роботі може стати плюсом або над виправленням якого ви постійно працюєте. Можна також сказати щось на зразок: «Я не вмію відпочивати», «Дуже вимогливий до себе та інших», «Завжди кажу правду в очі».

Можете пожартувати «Буває, так запрацююся, що втрачаю відлік часу», сказати,що ваша слабка сторона — це шоколад. Дуже важливо, щоб при цьому рекрутер був у гарному гуморі. У будь-якому разі ваші недоліки не мають прямо або дуже відчутно впливати на ймовірні зобов’язання.

Поширені помилки:

  • Не кажіть, що краще нехай вас оцінять інші.
  • Не розказуйте щось несерйозне, наприклад, що з вашим голосом тільки з WC кричати: «Зайнято!».
  • Не кажіть, що у вас немає недоліків. Бо це або брехня, або відсутність самокритичності.
  • Як не дивно, перераховувати свої справжні недоліки, як на сповіді, — помилка. Якщо ви розкажете про свою лінь, нестачу знань і досвіду — ви залишитеся, може, і чесним, але безробітним.

Реклама

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №8.

– Які у вас досягнення на минулому місці роботи? / Які ваші найбільші досягнення?

Правильна відповідь:

Якщо питання не звучить саме про професійні досягнення, варто все одно розказати саме про них. Навіть якщо здається, що нічого особливого ви не зробили, подумайте: можливо, ви запропонували якусь ідею, якою скористалося керівництво, оволоділи новою програмою чи просто підвищили свою кваліфікацію, вивчили іноземну мову. Підійде навіть, якщо вам вдалося згуртувати колектив. Напишіть хоча б кілька прикладів.

Навіть якщо вам не поставлять це питання, обов’язково згадайте про свої досягнення у відповіді на інше.

Поширені помилки:

1. «А вам резюме не достатньо?».

2. Щось на зразок: «Я чудово працював і виконував свої обов’язки. Це найважливіше досягнення!».

Далі – Питання і відповіді на співбесіді, частина шоста.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus