Питання та відповіді на співбесіді: частина четверта

Image converted using ifftoany

«Студвей» уже розповів вам про те, як шукати роботу, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, оформити своє резюме, а також про найпоширеніші помилки тих, хто шукає роботу. Наразі пропонуємо вам четверту частину підбірки питань співбесіди і порад, як правильно відповідати на них.

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №5.

– Де і ким Ви бачите себе через 3510 років (у нашій компанії)?

Тут варто бути помірно амбіціозним. Плани у вас мають бути обов’язково!

Що хоче почути роботодавець?

― Як серйозно ви налаштовані працювати в його компанії?

― На який термін ви плануєте залишитися працювати?

― Наскільки ретельно ви підходите до планування кар’єри?

― Чи знаєте ви, чого хочете і чи маєте цілі?

― Як саме ця робота допоможе досягти ваших цілей?

Правильна відповідь:

Ваше завдання ― справити враження людини, яка точно знає, чого хоче і як цього досягти. Ви маєте розповісти про кар’єрний ріст, який плануєте, його етапи, цілі. Краще переоцінити, ніж недооцінити. Але не мітьте одразу на крісла начальників, які слухають вашу співбесіду.

Їм точно не захочеться поступатися. Тож покажіть, що ви будете якісним співробітником, хочете рости, але в першу чергу професійно, а в другу ─ кар’єрно. Бо амбіціозність ― риса хороша, але на роботі від вас насамперед чекають виконання обов’язків. Тож краще відповісти на це питання при прийомі на роботу, що за три роки, наприклад, хочете бути старшим спеціалістом, а не начальником відділу.

Поширені помилки:

― Звідки мені знати? Поняття не маю! Та як вийде… А що, у компанії вже є плани на майбутні 5–10 років? Нема? То що ж ви мене питаєте?!

― Просто буду робити свою роботу.

― Відкрити свій бізнес, поїхати подорожувати світом/переїхати в іншу країну, стати матір’ю/батьком кількох дітей тощо.

― Я ще не знаю, треба спочатку спробувати…

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №6.

– На яку заробітну плату ви претендуєте?

Вам варто відразу вирішити для себе, за яку суму готові працювати. Перегляньте рівень заробітних плат на сайтах із пошуку роботи, ідентичні вакансії в різних фірмах, зарплати на інші посади в цій компанії, скористайтеся калькулятором зарплат, запитайте знайомих на схожих посадах.

Тільки є одне «але». Враховуйте, що на заробітну плату має впливати наявність медичного страхування, премій, безкоштовний проїзд і харчування, курси підвищення кваліфікації чи іноземних мов та інше. Якщо подібних пільг багато, заробітна плата може бути нижчою, якщо їх немає ― вищою.

Головне ― дочекайтеся, коли про заробітну плату вас запитає роботодавець, самі цю тему не чіпайте.

Правильна відповідь:

Можна зайти здалеку і сказати, що сподіваєтеся отримувати розумну оплату праці, яку вирахують з розмірів виконаної вами роботи.

Для того, щоб відповідь була якомога делікатнішою, попросіть спочатку розказати про обов’язки, які має виконувати людина на цій посаді, щоб показати, що ви суму вираховуєте не з голови, а обґрунтовано.

Потім назвіть суму на 10–25% вище бажаної, інакше вам, як на торгах, запропонують менше, ніж ви хочете. Більше того, якщо ви продешевите, відповідаючи на це питання на співбесіді, це покаже вас як невпевненого в собі кандидата.

Коли назвете суму, можете пояснити, що на минулій роботі вам платили «х» грн., тож вас цікавить отримувати «у» грн, звичайно ж, бо берете на себе більше зобов’язань або ви вже більш досвідчений. Аргументувати суму можна тим, що це середня заробітна плата на подібній посаді.

Поширені помилки:

1. Я хочу отримувати таку високу плату, яку ви можете запропонувати.

2. Ви кажіть суму, а я скажу, чи згоден.

Далі – Питання та відповіді на співбесіді, п’ята частина.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus