Питання та відповіді на співбесіді: частина третя

питання_та_відповіді_на_співбесіді_7

«Студвей» уже розповів вам про те, як шукати роботу, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, оформити своє резюме, а також про найпоширеніші помилки тих, хто шукає роботу. Наразі пропонуємо вам третю частину підбірки питань співбесіди і порад, як правильно відповідати на них.

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №3.

– Як Ви вважаєте, чому ми маємо обрати на цю посаду саме Вас? Чому Ви вважаєте, що гідні цієї посади? У чому Ваші переваги над іншими кандидатами?

Це питання відображає ваш психологічний портрет, упевненість у собі та здатність не сором’язливо промимрити: «Ну, я ж стараюся», ─ а аргументувати, чому ви зможете стати знахідкою для компанії.

Правильна відповідь на питання:

На співбесіді ви маєте «продати себе». Вам потрібно довести, що ви зможете вирішити ті проблеми, які потрібно буде вирішувати на цій посаді. Головне ─ не розгубитися і перерахувати свої ключові та корисні навички, показати, у чому ваша «родзинка». За допомогою прикладу поясніть, що ви швидко вчитеся, і вкажіть, що хочете працювати саме у цій компанії, оскільки вона дасть вам змогу реалізувати себе професійно.

Поширені помилки:

1. Вам потрібно переконувати роботодавця, а не розказувати йому біографію.

2. У жодному разі не принижуйте інших кандидатів.

3. Попереджаємо одразу, не підходять відповіді на зразок:

― Ну чьо, я ж класний! ― А ви візьміть і побачите! ― Шо за тупі питання? Шо ви за рекрутер?

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №4.

– Яка причина Вашого звільнення з минулого місця роботи? / Чому останнім часом Ви часто міняли місця роботи? / Чому Ви вирішили змінити місце роботи? / Якби я зателефонував(ла) Вашому попередньому керівництву або колегам, що б вони розказали про Вас?

Сам факт того, що робота стала минулою, свідчить про те, що щось було не так з вами або з роботою. Роботодавець спробує зрозуміти, що саме. Тож ідеальної відповіді бути не може, але є лояльні.

Правильна відповідь:

Відповісти ви маєте спокійно і впевнено. Не брехати, хіба що трохи злукавити, про щось промовчати, обійти гострі кути. Після вашої відповіді рекрутер має бути впевненим, що звільнення відбулося не через вашу низьку кваліфікацію, інтереси й репутація минулого керівництва не постраждали (а те, що ви скажете на співбесіді, теж може стати плямою на репутації), і що ви не звільнитеся з нового місця роботи з тих самих причин.

Тож у вас є кілька виходів. По-перше, пояснити зміну роботи побутовими проблемами: незручним графіком, переїздом. По-друге, якщо ви часто міняли роботу, можна сказати, що ви отримували принадні пропозиції, на які не могли не погодитися.

По-третє, є такий чудовий спосіб, як помірне підлещування: коли ви працювали, наприклад, у невеличкій компанії, а претендуєте на посаду у великому холдингу (або працювали в українській, а хочете в міжнародній). Зайвий раз вказати це, як сильну мотивацію, не зашкодить. Мовляв, ви шукаєте розвиток, перспективи, можливість працювати у компанії з відомим ім’ям тощо.

І четверте ― пояснити на питання під час співбесіди, що минула позиція не давала вам належних перспектив кар’єрного й професійного росту. Але треба переконатися, що нова посада їх надає. В іншому випадку рекрутер вирішить, що ви не підходите на цю посаду, бо вона теж не дасть вам того, чого ви хочете. Крім того, якщо ви скористаєтеся четвертим варіантом, вам варто відразу підготуватися до питань: «А що для вас професійний ріст? А чому ви вважаєте, що там не було перспектив?» тощо.

У будь-якому разі правильним рішенням буде підкреслити те хороше, що було на минулому місці й перейти до того хорошого, що може дати нове.

Поширені помилки:

1. Гроші не мають бути основним мотивом до зміни роботи. У цьому випадку роботодавець вирішить, що, як тільки вам запропонують більше деінде, ви швидко знову зміните місце роботи.

2. Найгірша з можливих причин ― конфлікт з керівництвом/колективом. Якщо це справжня причина ― приховайте її за загальними фразами, наприклад: «У нас були різні погляди на реалізацію проекту». Одне грубе слово на адресу минулого керівництва ─ і співбесіду ви скоріш за все провалили. Адіос.

3. Не жалійтеся на попереднє місце роботи, умови праці, колектив. Рекрутер може вирішити, що проблема у вас.

4. Не варто на співбесіді питати у відповідь:

― Яка вам різниця, чого я пішов?

― Що вам дасть відповідь? Я все одно збрешу. А якщо не збрешу і скажу, що не захотів працювати за копійки чи не сподобалися криві зуби колишнього боса, хіба це щось змінить? Може, мені новий бос сподобається.

5. Останнє, але найважливіше ― не брешіть і не вигадуйте, бо здебільшого за найменшого сумніву у відповіді на це питання ваші слова перевіряються. Знайти потрібний телефон для рекрутера не буде проблемою.

Додаткове питання: до кого можна звернутися за відгуком про вашу роботу?

Якщо ви не дасте жодного контакту, це буде занадто підозріло. Тож телефон дайте обов’язково, у крайньому випадку це може бути незначний співробітник офісу, але він має працювати саме в компанії, з якої ви пішли, адже це нескладно перевірити.

Далі – Питання та відповіді на співбесіді, частина четверта.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus