Питання та відповіді на співбесіді: частина друга

Job interview recruitment

«Студвей» уже розповів вам про те, як шукати роботу, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, оформити своє резюме, а також про найпоширеніші помилки тих, хто шукає роботу. Наразі пропонуємо вам другу частину підбірку питань співбесіди і порад, як правильно відповідати на них.

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №2.

– Чому Ви вибрали нашу компанію? / Чому Ви хочете працювати саме у нас? / Що Ви знаєте про нашу компанію? / Чому Вас цікавить робота на цій посаді?

Перед співбесідою дізнайтеся про все: ринок, позиціонування компанії, її продукти та послуги, конкурентне середовище, новинки, рейтинги, потенціал, плани, розмір і масштаб, імена керівництва, цитування у пресі тощо ― може знадобитися всього одна деталь, але вона надасть вам величезну перевагу.

На цьому питанні на співбесіді відсіюються всі ті, хто проявляє безвідповідальність, недисциплінованість і не готується до розмови з роботодавцем; «випадкові» люди, які шукають «якусь» роботу, а не «саме цю» роботу. А більшість компаній потребують співробітників, що симпатизують саме їхній команді та продукції, методам й умовам роботи.

Правильна відповідь:

Розкажіть, чим саме вас зацікавила компанія. Наприклад, вона ― лідер або багато років на ринку (а це круто, бо свідчить про стабільність і перспективу); вам подобається її продукція (фільтри для води? Нічого! Я люблю ставити перед собою надзавдання!); компанія проводить тренінги та розробляє програми навчання для своїх співробітників (ну а ви, звичайно, дуже хочете навчатися); надає змогу кар’єрного росту й отримання міжнародного досвіду; зручність офісу, ідеальні зобов’язання тощо. На співбесіді наведіть на питання аргументи, чому саме ця посада дозволить вам реалізувати свої цілі, навички, знання, досвід.

Також ви маєте надати конкретні докази того, що підходите на посаду. Перерахуйте, що вам дали компанії, у яких ви вже працювали, люди, з якими спілкувалися, і вкажіть, як отримані знання ви зможете використати на цій посаді. Якщо ви ще працюєте паралельно і шукаєте іншу роботу, скажіть, що подобалося в минулій компанії, а потім коротко зазначте, чим ця цікавить більше.

Ще можете згадати, що про компанію дуже схвально відгукувалися ваші знайомі. Головне, щоб роботодавець зрозумів: ви ― людина не випадкова і прийшли цілеспрямовано отримати цю посаду.

Поширені помилки:

1. «Я, як і всі інші кандидати, розіслав багацько резюме у різні компанії. Не нагадаєте, яка там ваша?».

2. Тільки не кажіть одразу про гроші! Мовляв, вища зарплата, та й усе. Звісно, зарплатня має вас цікавити, бо якщо ні ― це здасться тупістю чи нещирістю. Але з усіх важливих факторів вона має бути в кінці списку.

Далі – Питання та відповіді на співбесіді, частина третя.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus