Питання та відповіді на співбесіді: частина перша

питання_та_відповіді_на_співбесіді_1

«Студвей» уже розповів вам про те, як шукати роботу, підготуватися до співбесіди з роботодавцем, оформити своє резюме, а також про найпоширеніші помилки тих, хто шукає роботу. Наразі пропонуємо вам підбірку питань співбесіди і порад, як правильно відповідати на них.

Питання на співбесіді при прийомі на роботу №1.

– Розкажіть трохи про себе… / Розкажіть про себе як про нашого можливого колегу.

Із цього питання починаються 80% співбесід. Ваша відповідь на нього ― самопрезентація, можливість одразу виділитися та запам’ятатися, особливо враховуючи те, що підготуватися можна заздалегідь.

Коли вам при прийомі на роботу ставлять це питання, то хочуть перевірити, наскільки лаконічно, аргументовано й доречно ви можете висловлюватися. Роботодавця не цікавить розповідь про ваше особисте життя чи близьке задушевне знайомство з вами.

Правильна відповідь:

Ви готуєте розповідь про себе на 2─4 хвилини й обов’язково репетируєте її. З ваших слів має бути зрозумілим, що у вас є якості, необхідні для посади, на яку ви претендуєте. Розкажіть коротко, чому обрали цю професію, яку маєте освіту, про свій досвід та результати роботи, якими пишаєтеся, навички. Розкажіть про свої цілі, проявіть зацікавленість у вакансії та компанії. І найважливіше ― говоріть спокійно, впевнено, утримуйте зоровий контакт і виражайте ентузіазм.

Поширені помилки:

1. Не варто уточнювати, що саме цікавить інтерв’юера. Роботодавцю важливо зрозуміти, як ви інтерпретуєте питання, про що вважаєте за потрібне розказати. Тож у вас обов’язково на співбесіді має бути готова відповідь на це питання.

2. Опираючись на цифри й факти, грамотно «хваліть» себе, не будьте дуже сором’язливими і не прибідняйтеся.

3. Не перераховуйте факти й епітети з резюме, а наводьте приклади.

«Якось я почав перераховувати звичайні популярні риси типу комунікабельний, працьовитий, цілеспрямований, креативний… На останньому слові й попався. Рекрутер завалив мене питаннями: «Що я розумію під поняттям креативність? Чому я вважаю себе креативним? Які приклади можу навести?» і т. п. Так вони роблять часто. Тож до кожного сказаного та написаного в резюме епітета підготуйте приклад», ― радить Максим, який протягом року шукав роботу та пройшов десятки співбесід.

4. Не розказуйте свою біографію, не плутайтеся у фактах, не говоріть забагато.

5. Не розповідайте про особисте життя, політичні та релігійні погляди, проблеми з грошима та здоров’ям.

6. У жодному разі не кажіть, що «все й так написано в резюме».

Далі – Питання та відповіді на співбесіді, друга частина.

 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus