Сім кроків до успішної співбесіди з роботодавцем

сім_кроків_до_успішної_співбесіди_1

Вас запросили на співбесіду? Отже, ваше резюме зацікавило роботодавця, і ви пройшли етап заочного оцінювання. Співбесіда при прийомі на роботу – це наступний крок до працевлаштування. Тож до неї необхідно заздалегідь підготуватися. Як саме? Зараз довідаєтеся!


Крок перший. «Паперова» робота

Необхідно роздрукувати кілька комплектів резюме й інших матеріалів, які ви плануєте показати. Бажано зібрати і скріпити їх, щоб у потрібний час все було під рукою. Незайвими будуть кілька чистих аркушів і ручка. Це продемонструє вашу зібраність, відповідальність та організованість. Також корисно напередодні написати план самопрезентації й потренуватися виступати відповідно до нього. Це дозволить вам почуватися впевнено на співбесіді з роботодавцем і швидко відповідати на основні питання.


Реклама

Крок другий. Володієш інформацією – володієш світом

Дізнайтеся якомога більше про компанію, у якій ви хочете працювати: які послуги чи продукти вона пропонує, з ким конкурує, які її особливості й корпоративна культура. Ознайомтеся з основними видами продукції, структурою та цінностями компанії. Щоб підготуватися до співбесіди, також радимо прочитати новини на сайті компанії й матеріали про неї в пресі. Це допоможе вам показати свою обізнаність.


Крок третій. Імідж понад усе!

Наступний етап підготовки – створення привабливого іміджу. Чи вдягати діловий костюм, чи прийти в джинсах і кросівках – залежить від корпоративної культури компанії та сфери її діяльності. Головне, щоб ваш вигляд свідчив про охайність і порядність.

На співбесіду з роботодавцем необхідно приходити ВЧАСНО! Тому розрахуйте свій час, або прийдіть на 5─10 хвилин раніше.

Крок четвертий. Тест на чесність

Нарешті ви потрапили на співбесіду. Не варто хвилюватися, адже це просто черговий етап вашого працевлаштування. Зібраність, уважність і відвертість – це ті риси, які HR-менеджер (працівник відділу в компанії, що займається підбором і навчанням персоналу і є аналогом відділу кадрів) обов’язково оцінить. Часто ейчари – психологи за освітою і мають достатньо досвіду, щоб побачити, коли ви говорите нещиро або щось приховуєте. Будьте готовими до того, що на співбесіду прийде кілька осіб (HR-менеджер, керівник відділу, директор). Нехай це вас не лякає, поводьтеся спокійно і ввічливо.

сім_кроків_до_успішної_співбесіди_2


Крок п’ятий. Хто ви, пане Іванов?

Перш за все, HR-менеджера цікавитиме ваша компетентність, досвід, особисті якості і ваш потенціал розвитку як спеціаліста. Але останній пункт, наприклад, не завжди цікавить великі корпорації. Якщо ви хочете побудувати стрімку кар’єру, то краще уникати таких вакансій, вони будуть гальмувати ваш професійний розвиток.

Під час співбесіди з роботодавцем часто звертають увагу на ваш попередній досвід і поведінку в конкретних робочих умовах. Наприклад, якщо ви працювали над певними проектами, то будуть цікавитися, як відбувалося спілкування в команді, хто і як вирішував поставлені завдання, як розв’язувалися внутрішні конфлікти, які виникали проблеми і як з ними боролися. Ця інформація дозволить зрозуміти, наскільки ви буде ефективним працівником.

Також часто для оцінки рівня самоаналізу й амбіційності кандидата ставлять такі питання:

– Які ваші найбільші недоліки? Чому?

– Чим ви найбільше пишаєтеся?

– Що вам не подобається в собі?

– Ким ви себе бачите через два (5─10) роки?

Відповідаючи на такі питання, варто бути максимально чесним. Також необхідно розуміти, що будь-які недоліки мають свої переваги, і навпаки. Тому перед співбесідою незайвим буде провести SWOT-аналіз (сильні і слабкі сторони, можливості та загрози) свого резюме, це допоможе вам правильно поводитися під час розмови з роботодавцем.


Крок шостий. Ви цього варті!

Наприкінці співбесіди зазвичай заходить розмова про бажаний рівень заробітної плати й умови роботи. Необхідно розуміти, що будь-яка компанія зацікавлена отримати за мінімальну кількість ресурсів найбільш можливий профіт (вигоду). Відповідно, висуваючи високі вимоги, ви повинні аргументувати, що саме ви надасте компанії поштовх до розвитку і збільшення прибутків. Також не варто забувати про додаткові бонуси й можливості. Багато сучасних компаній пропонують різні кар’єрні можливості, корпоративні курси англійської мови, стажування, соціальний пакет, різного роду заохочення та «пряники». Часто вони можуть бути більш вагомими, ніж висока заробітна платня й відсутність подальшого росту. Тому спочатку визначте ваші пріоритети, а потім вирішуйте.

Узгоджуючи рівень оплати праці, спочатку ознайомтеся з середнім рівнем зарплат у галузі й у конкретній компанії. Залежно від ситуації, іноді варто під час співбесіди з роботодавцем на 10─20% піднімати грошову планку, щоб потім погодитися на початкову суму.

Важливим є питання вашого кар’єрного росту й перегляду рівня заробітної плати. У переважній більшості компаній використовують інструмент заохочення працівників «ставка + відсотки». Краще відразу розібратися у системі нарахування бонусів чи зміни рівня ставки.

сім_кроків_до_успішної_співбесіди_3


Крок сьомий. Ми вам зателефонуємо

Завершальний етап співбесіди при прийомі на роботу – обговорення подальшої співпраці. Найчастіше для ухвалення рішення компанії потрібен час, протягом якого можна зустрітися з іншими претендентами й обговорити результати з керівництвом.

Також в більшості компаній практикують випробувальний термін – стажування. Це дає змогу оцінити вас безпосередньо на робочому місці в колективі. Середня тривалість стажування – від одного тижня до одного місяця. Переважно воно не оплачується, хоча бувають винятки.

Іноді після співбесіди може бути третій етап відбору – індивідуальне завдання, що залежить від сфери діяльності фірми. Його метою є перевірка вашої здатності до виконання конкретних завдань або швидкості засвоєння нових знань.

P. S.: Запам’ятайте, роботодавця передовсім цікавить той профіт, який ви принесете компанії!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus