Усе необхідне, щоб вивчити іврит

israel4

20 підручників, словників, програм, онлайн-курсів і сайтів для швидкого вивчення івриту

Також обов’язково зазирни в наші добірки для вивчення інших мов:

Іврит – одна з найдавніших мов світу, яка має свою циклічну історію: будучи інструментом щоденного спілкування, іврит став мовою молитов і релігійного культу, щоб зрештою знову стати живим і повсякденним. Повернення сталося завдяки Еліезеру Бен-Єгуді – батькові сучасного івриту, людині, яка буквально вигадувала слова для нових явищ і речей. Наприклад, пляшка стала «бакбуком» не лише через наявність цього слова у схожому контексті в Торі, а ще й через фонетичну близькість: вода виливається з пляшки зі схожим звуком.

Можливо, іврит потрібен тобі для навчання в Ізраїлі чи участі в молодіжних програмах, як-от «Тагліт», або просто задля вгамування цікавості. У всякому разі за тобою велике бажання й мотивація працювати, а за нами традиційна добірка корисних ресурсів, які полегшать процес навчання.

Підручники

«Іврит для початківців», Іванна Іваницька. Україномовний підручник для тих, хто лише береться за іврит. Найсвіжіше видання з усіх запропонованих у цьому переліку.

«Живой иврит. Самоучитель для начинающих», Шошана Блюм, Хаїм Рабін. Російськомовне видання для початківців. Містить 20 уроків із завданнями для закріплення матеріалу.

«Легкий иврит для вас», Еліезер Тіркель. Курс самостійно розробив автор підручника на основі 40-річного досвіду викладання в Ізраїлі. Автор дає мінімальну кількість правил, акцентуючи увагу на розвитку мовних навичок.

«Учебник языка иврит для начинающих», Юрій Костенко.
Ще одне видання для початківців. Теми текстів підручника: побутова, історична й суспільно-політична. З темами пов’язаний і лексичний складник книги.

book

Реклама

Словники

Ирис. Великий російсько-івритський та іврит-російський словник доктора Баруха Подольського. На порталі містяться також лекції і статті науковця про вивчення мов загалом та івриту зокрема.

Forvo. Аудіословник, який дозволяє прослуховувати слова в озвученні носіїв мови. Наразі в розділі «Іврит» на порталі зареєстровано більш ніж 3 000 корінних мовців.

Мобільні програми

Learn Hebrew – Ma Kore. Програма дозволяє вивчати базову лексику і граматику. Цільова аудиторія застосунку – студенти й туристи, які достатньо володіють англійською.

Іврит з Nemo. Ця програма може стати твоїм персональним учителем іноземної. Крім типових функцій, які пропонують інші розробники, Nemo допоможе покращити вимову, усунути акцент і навчитися добре сприймати слова на слух.

Онлайн-курси

Duolingo. Уже за звичаєм радимо звертатися за допомогою у вивченні іноземної до цього сервісу. Курс доступний для носіїв англійської.

Learn Hebrew for Beginners. Курс складається з 98 уроків загальною тривалістю 6 годин. Користувач зможе навчитися читати і писати івритом, виробити вимову, розуміти й підтримувати розмову на побутові теми. Повна вартість курсу становить 25 $, наразі його ціна зі знижкою – 10 $.

Speak Hebrew like a Native Speaker. Програма для тих, хто далі вивчає мову. Курс передбачає вивчення розмовного івриту і роботу з носіями. Вартість курсу аналогічна до попередньої позиції.

israel2

YouTube-канали

Полиглот. Відомий російський онлайн-проект для вивчення мов пропонує 30 відеоуроків для тих, хто починає опановувати іврит. Курс ведуть двоє лекторів, які допоможуть тобі вивчити фонетику, найпростішу лексику й граматичні правила.

HebrewPod101. Велика серія відео про вивчення івриту. Більшість роликів пропонують глядачеві засвоїти базові слова чи фрази.

Rosen School of Hebrew. Добірка з 26 відео дозволяє ознайомитися із сучасним варіантом івриту. Кожен короткий ролик – певна тема, яку лектор пояснює глядачеві англійською.

Сайти

Іврит для початківців від Goethe Verlag. 100 добірок аудіоподкастів на різні теми. Користувач обирає назву серії записів українською та ознайомлюється з типовими для конкретної теми словами й фразами.

LanguagePod101. Англомовний сервіс пропонує до вивчення велику кількість аудіо- й відеоуроків з різних мов, зокрема з івриту. Окрім теорії, кожна лекція містить завдання, словник і тести.

Lang-8. Ресурс, який допоможе тобі навчитися грамотно писати. Користувач надсилає текст мовою, яку вивчає, носій іноземної корегує і вказує на помилки.

Hebrew Verbs. Простий і зрозумілий портал допоможе розібратися у відмінюванні дієслів. Користувачеві пропонують також приклади у формі речень і тести на закріплення знань.

Speak-Hebrew. На сайті розміщено уроки івриту, аудіо- й відеодобірки, а також статті, що будуть корисні незалежно від твого рівня володіння мовою.

Loecsen. Портал для туристів, які подорожують до Ізраїлю. Серед функцій сайту – вивчення алфавіту, базової лексики з 17 тем і тести.

Будемо раді відгукам щодо нашої добірки й запрошуємо ділитися корисними лінками в коментарях.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus