IvanNAVI: «Хочу, щоб в Україні стало модним купувати музику»

Ivan_NAVI

Іван Наві – молодий і перспективний співак, який підкорив мережу хітами «Такі молоді» і «Закохуюсь». Нам він розповів, чому здобув освіту маркетолога, які талісмани має та як ставиться до талант-шоу.

Ти неодноразово розповідав, що ріс у кримінальному районі Львова. Розкажи якісь цікаві історії з юності.

Я виріс у районі, де потрібно було відстоювати свою думку кулаками. Артистів і музикантів у цьому середовищі не дуже любили. Але я паралельно з музичною школою займався боксом, тому в мене все було гаразд. Пам’ятаю, як брав участь у наймасштабнішій бійці, коли йшли стінка на стінку 30 на 40 чоловік! На щастя, тоді для мене все обійшлося – серйозно не постраждав. Зараз уже трохи інший час і таких масових побоїщ не трапляється.

Як вдавалося поєднувати музику та спорт?

Це було досить складно. Тренер постійно говорив, що потрібно визначатися й обирати щось одне. Звичайно, він завжди хотів, щоб я обрав бокс, бо в мене вже були перемоги в цьому виді спорту. Та обрав я музику. До неї відчував сильніший потяг. І тепер прийшов час перемог уже на музичному ринзі. Про свій вибір ще жодного разу не пошкодував.

Порадь, як молоді відстояти перед батьками право займатися тим, що подобається, а не тим, що вважається престижним?

Якщо ти відчуваєш у собі внутрішній потенціал або талант робити щось круте та незвичне – треба себе дисциплінувати та просуватися крок за кроком, розвивати свої вміння. Якщо батьки бачитимуть твій запал і наполегливість – рано чи пізно підтримають твій вибір. Моє рішення теж не відразу схвалили. Батьки хотіли, щоб у мене була «нормальна» професія зі стабільним доходом. Але після моєї участі в шоу «Голос країни» все змінилося. І тепер навіть і думок не виникає про зміну професії.

Яким ти був студентом? Бо ж отримав освіту маркетолога, а не музичну.

Студентом я був не дуже старанним. Багато пропускав, адже тоді саме почався «Голос країни». У шоу я дійшов аж до фіналу, тому багато часу був на зйомках. А потім почалися й інші проекти на телебаченні. Тому інколи доводилося на парах співати викладачкам, щоб не тримали зла за мої постійні пропуски.

А чи взагалі потрібна освіта музикантові?

Потрібна обов’язково – і музична, і не музична. Ти маєш знати багато деталей, нюансів, рости та розвиватися. Розуміти не тільки вокальні аспекти, але й маркетингові. На одному таланті далеко не заїдеш. Треба багато працювати над собою, вчитися, вдосконалюватися. Вища освіта – наче дороговказ на цьому шляху. Без неї – ніяк.

Чи варто молодим людям іти на талант-шоу? Що можеш порадити з власного досвіду?

Потрібно йти і нічого не боятися. По-перше, це потрібно для нового досвіду, по-друге – для знайомств! Просто необхідно вірити в себе і в те, що ти робиш. Частково, звісно, варто прислухатися до порад, але не ламати через них індивідуальність і стержень. Завжди потрібно залишатися особистістю.

Твій дебютний кліп дуже швидко став популярним на YouTube. У чому секрет?

Я створюю музику з любов’ю, роблю те, що мені подобається. Далі це вже залежить не від мене, а від сприйняття аудиторії, кожного окремого слухача. Радий, що кожна пісня та кліп викликають резонанс. Це означає, що все недарма й моя творчість є близькою людям.

Чи є у тебе кумири серед українських або закордонних зірок?

Кумири – це занадто голосно сказано. Мені подобається, як працюють артисти за кордоном, знаю, яка титанічна праця стоїть за їхніми успіхами, люблю читати біографії всесвітньо відомих артистів. Захоплюють такі особистості як Sting, Beyonce. В Україні дуже поважаю талант Джамали, Монатіка.

Твій талісман – бейсболка. Чи є ще у тебе якісь символічні речі?

Мій оберіг – срібний перстень. Завжди бережу подарунки дорогих мені людей. Дуже ціную їхню енергетику.

Ти – активний користувач соцмереж. Яку роль вони відіграють у твоєму житті?

Я б не сказав, що проводжу весь час у них. Але зараз бути публічною особою – це бути присутнім у соціальних мережах. Я більше ратую за реальне життя, справжні емоції, але мене можна знайти і в Instagram , і в Facebook і у VK .

Якби ти створював стартап, про що б він був?

Це було б точно щось пов’язане з музикою. Можливо, мобільний додаток для прослуховування, продажу музики чи щось типу Shazam. Хочу, щоб в Україні стало модним купувати музику, а не завантажувати неякісні версії з піратських сайтів.

Чи думав коли-небудь покинути музичну кар’єру й вирушити, наприклад, у навколосвітню мандрівку?

Я свою кар’єру фактично почав із мандрівок: дебютний кліп на пісню «Такі Молоді»
ми знімали відразу в кількох країнах: Нідерланди, Франція та Монако. Також трек «Влипли» екранізували в Чорногорії. Знайшли там мальовничі куточки. Тому краще і співати, і подорожувати.

Поділися з нашими читачами трьома улюбленими фільмами.

«В погоні за щастям», «Рей», «Щит». Дуже люблю глибокі фільми з філософським змістом.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus