Усе необхідне, щоб самостійно вивчити італійську

italy7

Італійська – одна з наймилозвучніших мов світу. Тож якщо з якоїсь причини тебе зацікавило самостійне вивчення цієї мови, ми підготували перелік ресурсів, які можуть стати в пригоді.

Також обов’язково зазирни в наші добірки для інших мов:

Корисні сайти

edX

Напевно, онлайн-курси – це найбільш структурований спосіб вчити мову. На освітній платформі edХ є англомовний курс Italian Language and Culture, який складається з трьох частин: beginner, intermediate, advanced. Кожен курс має теоретичну й практичну частини, а також фінальний іспит, а вивчення триватиме приблизно 8 тижнів. Починається з базових фраз під час знайомства, а потім матеріал поступово ускладнюється, кожне відео та аудіо супроводжується субтитрами англійською та італійською. Цей курс ідеальний для тих, хто хоче набути навичок читання, розпізнавання мови на слух і формування відповідей.

Fluent-in-3-months

Автор цієї добірки – поліглот, мандрівник, спікер конференції TED та автор книг про вивчення різних мов. Він обрав найкраще з англомовного інтернету для самостійного опанування італійської: подкасти, аудіоуроки, канали на YouTube і ще онлайн-курси – усі безкоштовні.

italy5 (1)

Bliu Bliu

Ще один сайт для вивчення багатьох мов світу. Тут даються короткі тексти й книжки, де потрібно відмічати незнайомі слова італійською (які надалі підсвічуватимуться, щоб звертати на них увагу). При наведенні курсора відобразиться переклад і кнопка для ввімкнення озвучування. На сайті поки що небагато книжок і текстів італійською, але є можливість завантажити потрібний файл зі свого комп’ютера. Окрім того, на цьому ресурсі можна додати контакти, щоб змагатися з друзями в кількості вивчених слів.

Italgram

Дуже зручний у користуванні блог з великою кількістю граматичного та лексичного матеріалу для рівнів А1-В2. Є поради для початківців, методи вивчення мови, лінки на серіали, фільми мовою оригіналу, розповіді про життя в Італії.

BBC Languages

На сайті BBC декілька розділів присвячено іноземним мовам, у тому числі італійській. Тут є тематичні навчальні відео, посилання на подкасти, телеканали італійською, вправи на граматику, тест на знання мови, а ще добірки фраз за темами.

50 languages

Усе, що потрібно для вивчення мови, зібрано на цьому сайті, який, до того ж, представлений у вигляді мобільної програми. Ігри, словник, флеш-картки, кросворди, книги, курси – очі розбігаються. Гарний вигляд сайту є приємним бонусом.

Initaliano

Збірник італійської преси, новин і корисної інформації. Тут є можливість налаштувати розсилання фраз, щоб кожен день починався з вивчення мови.

italy6 (1)

Реклама

Навчайся граючи

Lingohut

Спілкуватися без достатнього словникового запасу неможливо, тому нові слова у форматі флеш-карток можна знайти у величезному словнику Lingohut. Усього тут розміщено 109 тематичних добірок слів, які можна вивчити за допомогою 5 ігор. Переклад можна обрати з 52 мов, у тому числі українською.

Duolingo

Мабуть, це одна з найпопулярніших мобільних програм (яка також є у формі сайту) з простими, але дуже ефективними вправами. Усе зрозуміло: теорія-практика і далі по колу. Тести, ілюстровані картки, самостійний переклад речень – це ще не повний список завдань, тому знань набуваєш непомітно.

Memrise

Ресурс, де зібрано різноманітні курси для вивчення добірок слів за допомогою різних вправ: флеш-карток, тренування вимови, розпізнавання мови на слух та інших. Це можна робити як через сайт, так і через мобільну програму в офлайн-режимі.

italy4 (1)

YouTube для навчання

Polyglot

Ці відео створено у форматі словника, де перед тобою з’являються слова або фрази італійською та українською, а також дається аудіосупровід для кращого запам’ятовування. Усього представлено 70 тем.

Prima Lezione

Українка, яка живе в Італії, розповідає про все, що пов’язано з цією країною: культура, подорожі, навчання, мова та методи її вивчення. Теми є як для початківців, так і для вільних користувачів – підхожу можна легко знайти за назвами. Під час вивчення нового матеріалу можна помилуватися гарними краєвидами, бо відео зазвичай знімаються на вулиці.

Avatar

Російськомовний канал, де є 21 навчальне відео. Переважно інформацію подано у форматі таблиць. Усе структуровано та лаконічно, а в цьому плейлисті ви також знайдете словники, техніки запам’ятовування слів та інші теми.

Ситуативна італійська

Це справжня знахідка для всіх рівнів! Усі відео розділені за віком, темами (є навіть теми Гаррі Поттера, PPAP) та рівнями від А1 до В2. Досить багато граматичного матеріалу, який одразу йде з прикладами використання, що взяті з фільмів, серіалів або просто підібраними картинками. Також тут є кілька відеодобірок ТОП-500 слів залежно від рівня володіння мовою. Канал ведуть російською мовою.

italy3 (1)

Живе спілкування з носіями мови

Interpals

Тобі потрібно лише заповнити анкету, де вказуєш володіння мовами, інтереси та іншу інформацію про себе, і от ти вже належиш до великої спільноти людей з усіх куточків світу, які зацікавлені у вивченні мов. Іноземців для спілкування можна знайти через пошук, налаштувавши фільтри: вік, національність, рідна мова, хобі. Спілкування відбувається через чати, а дехто тут знаходить не тільки мовну практику, але й справжніх друзів з різних країн.

Speaklanguages

На цьому сайті зареєстровано більш ніж 100 тисяч користувачів з усього світу. Пошук, як і в попередньому сервісі, відбувається за допомогою декількох параметрів: мови, статі та віку. На сайті також є розділи з основними фразами та лексикою на 8 різних тем.

italy2 (1)

Telegram

Poesie

Насолоджуватися поезією стає дедалі простіше! Долучаєшся до каналу та отримуєш мовну практику, коли захочеш. Тут зібрано найкращі зразки поезії італійською мовою, а для зручності є пошук за хештегами.

Mia Italia

Цей російськомовний канал дає багато інформації – від цілих уроків з певних тем і до розмовних фраз, як-от «приємного вечора». На день приходить декілька повідомлень різного змісту, тому навчання буде різноманітним та цікавим.

Якщо ж італійської вам замало, розповідаємо, як вивчити 9 мов за допомогою Telegram.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus