IoT Hub: допоможемо молодим винахідникам втілювати ідеї

команда

Нещодавно на базі київського коворкінгу «Платформа» відкрилася лабораторія-акселератор IoT Hub. За словами засновників, це стартап, що займається розробкою незвичайних гаджетів. На їх рахунку вже 3 цікаві винаходи. «Студвей» поговорив із творцем проекту Романом Кравченком і з’ясував, що таке «Інтернет-речі», за яким принципом працює лабораторія і як студенти можуть реалізовувати власні скажені ідеї за допомогою IoT Hub.

IoT Hub – акселератор, заснований командою молодих українців під керівництвом Романа Кравченка. Проект спеціалізується на створенні розумних «Інтернет-речей». Це побутова техніка та пристрої, що є в кожному домі, проте вдосконалені й оснащені додатковими функціями. Уявіть собі холодильник, який уміє передавати інформацію про кількість їжі, що лишилася, на ваш смартфон. Іншими словами, це ті речі, що через мережу встановлюють зв’язок з іншою технікою, обмінюючись із нею даними.

IoT Hub шукає винахідників і допомагає їм реалізовувати ідеї таких незвичних гаджетів, якими можна керувати за допомогою мобільних додатків.

«Наша мета − допомагати молодим командам, у яких є концепція винаходу. Реалізувати її, зробити готовий продукт, залучити інвестиції, а вже потім створити бізнес», − наголошує керівник проекту.

Перші 3 місяці організація безкоштовно займається акселерацією стартапів і шукає фінансування. Далі самі автори пристроїв вирішують, якого інвестора обрати та на яких умовах співпрацювати з IoT Hub.

Пропонувати ідеї може будь-хто. Якщо у вас є задум якого-небудь розумного пристрою, що може полегшити життя іншим, або проект того, як можна вдосконалити прості побутові речі, − IoT Hub допоможе з його реалізацією. Основна вимога до співпраці –  наявність прописаної ідеї винаходу, найпростішого прообразу майбутнього продукту, що допоможе спрогнозувати його успішність, та команди із 2 осіб − засновника та хардверного інженера, який буде втілювати задум.

иот

Кожні 3 місяці організатори планують проводити Demo Day – захід, де так звані лаборанти будуть демонструвати інвесторам свої напрацювання. А ті, хто лише починають роботу, презентуватимуть свої прототипи.

Зараз на розробці IoT Hub знаходяться вже 3 незвичайні винаходи.

Перший − розумна гантеля Helko. ЇЇ автори − 11-класники, які вирішили зробити заняття спортом більш простим і приємним, а ще вимірюваним. Гантеля вміє регулювати навантаження, складає програми тренування і синхронізується з безліччю інших корисних додатків для здорового способу життя.

Другий проект − персональне файлове сховище SKBX. Це сервіс, за допомогою якого можна зберігати інформацію в одному місці, систематизувати та передавати її з усіх ваших гаджетів без щомісячної плати.

Третій стартап − система розумного дому DiGi. Це програма, що допоможе віддалено керувати побутовими пристроями в оселі. Зараз, коли майже вся техніка має вбудовані міні-комп’ютери, достатньо придбати таку систему, підключити до неї усі пристрої в будинку і слідкувати за ними через мобільний додаток. Показово, що вона може бути встановлена у приміщенні ресторану чи готелю. Це суттєво полегшить роботу персоналу.

Творці лабораторії закликають студентів не боятися невдач і звертатися до них зі своїми пропозиціями.

«Так вийшло, що засновники наших винаходів − це зовсім молоді хлопці чи ті, хто вже закінчили ВНЗ. У майбутньому ми розраховуємо, що основна маса людей, які формуватимуть стартапи, будуть студентами 3-5 курсів», − зазначає керівник IoT Hub.  

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus