Інтерактивна англійська для дітей та підлітків

kid

Якби ми вивчали іноземну мову кожного дня, то через декілька років нагадували б геніального персонажа з мультфільму «Мегамозок». І не лише тому, що знання мов уповільнює старіння мозку, запобігає розвитку хвороби Альцгеймера та позитивно впливає на академічну успішність. А ще й тому, що орган думання – це той же м’яз: що більше працюєш, то ефективнішим та сильнішим він стає.

Fast fact: згідно з дослідженням шведських вчених, вивчення мови робить кору головного мозку товстішою (тому аналогія з мультом не випадкова).

Є безліч можливостей вивчати англійську з раннього дитинства: змінити мову комп’ютерних ігор, дивитися «Свинку Пепу», підписатися на дайджест чи іншомовні YouTube-канали.

Де дітям та підліткам вивчати англійську онлайн, щоб було корисно, цікаво та інтерактивно – розповідаємо разом із British Council Ukraine.

Що читати?

Дослідження показують, що вивчення мов покращує навички читання у дітей та підлітків. Це як подвійний бонус: можна вивчати нову мову й одночасно вдосконалювати свою.

Пропонуємо добірку ресурсів для різних рівнів володіння англійською, де звичайні тексти супроводжуються інтерактивними вправами та пояснювальними матеріалами.

 • Elementary/Beginner. По-дитячому «серйозні» тексти на тему булінгу, технологій та «прірви поколінь». Кольорові ілюстрації роблять текст зрозумілим навіть для малюків, а замість звичайних нудних вправ тут є інтерактивні ігри різного рівня складності.
 • Intermediate/Upper. Діджитал-тексти для справжніх міленіалів. Читай англійською про синдром втрачених можливостей (FOMO), користь та шкоду комп’ютерних ігор, «Фейсбук-протести» та технології у школах та університетах.
 • Advanced. Аналітичні тексти зі складною лексикою про штучний інтелект, будову мозку, роботів та фейкові новини. Тут також є різні види вправ для вивчення слів та розуміння змісту.

онлайн-курси вересня

Що слухати?

Вивчення мови майже повністю залежить від обробки аудіоінформації. Але ось яка дилема: 50% своїх ресурсів людський мозок використовує на візуальне сприйняття. Вчені дослідили, що людина втрачає близько 20 % інформації, яку сприймає на слух, оскільки думки течуть у 8-10 разів швидше, ніж мовлення.

Наш мозок приділяє більше уваги речам, які рухаються. Тому анімація – найкращий друг ефективного навчання.

 • Elementary/Beginner: прості короткі історії, що супроводжуються анімованою графікою та вправами.
 • Intermediate/Upper: інтерв’ю із відомими акторами та співаками, лайфхаки та науково-пізнавальні відео на будь-яку тематику.
 • Advanced: радіоінтерв’ю та подкасти із лексикою професійного рівня та вправами на розуміння.

З ким говорити?

Можна без проблем розуміти британський акцент дядька Вернона із фільмів про Гаррі Поттера чи мати хороший словниковий запас, але коли доводиться замовити в іноземній кав’ярні сніданок, на допомогу приходить гугл-перекладач і сором’язлива усмішка. Долаємо мовний бар’єр тут↓

 • Вимова/звуки. Коли лише починаєш вивчати англійську, то не так легко вловити різницю між сполученнями «ch», «th», «sh» чи наявністю в іменників закінчення «s». Короткі відео та веселі персонажі допоможуть дітям вимовляти звуки правильно та чітко (без транскрипцій та нудних правил!).
 • Словниковий запас. Тут ти знайдеш флеш-карти зі словами на будь-яку тематику! А щоб вивчити фразові дієслова і вжити їх в правильному контексті, можна переглянути інтерактивні відео та зробити вправи для засвоєння матеріалу.
 • Інтерактивне спілкування. Говорити з уявним другом не дуже круто (особливо, якщо це стосується англійської). А ось інтерактивні співрозмовники – це інша справа! Ти можеш самостійно обрати тематику, прослухати діалоги від native speakers і дати відповіді на їхні запитання.

student

А без граматики можна?

Ні! Граматика – це той фундамент, без якої людське спілкування та вся література були б схожими на ліниву переписку в телеграмі (уяви, як би виглядали п’єси Шекспіра, якби кожне речення Вільям писав без врахування часу, а герої його творів говорили б репліками на кшталт: «wtf», «lol» чи «omg»). З «основами основ» можна ознайомитися тут↓

 • Elementary grammar. Нелюбов до граматики в підлітковому віці починається із погано засвоєних правил та нудних завдань. Модальні дієслова, злічувані та незлічувані іменники набувають нового змісту, коли вивчаєш їх за допомогою ігрових вправ та цікавих прикладів.
 • Beginner grammar. Тут можна «відточити» свої знання, переглядаючи відео та виконуючи вправи. До речі, для зручності правила можна роздрукувати відразу на сайті і використовувати у будь-який зручний час.
 • Intermediate grammar. Ця добірка інтерактивної граматики підійде для тих, хто хоче поглибити свої знання та краще освоїти conditionals, future forms, passive voice чи relative clauses.

Вільно володіти іноземною мовою – це круто: зростають шанси влаштуватися на роботу (є й такі дослідження), а прийняті рішення стають більш виваженими та раціональними. Англійська нашого покоління – креативна та інтерактивна: мінімум паперу (застарілих підручників, «воркбуків», роздруківок), максимум ефективності, фану та цікавинок. Більше порад про вивчення мови шукай y British Council Ukraine.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus