Індивідуальний графік: очікування та реальність

Як перевестися на індивідуальний графік навчання

Рано чи пізно перед кожним студентом постає проблема: виш дістав, а на роботу не вистачає часу. Ми знайшли панацею від цього – індивідуальний графік навчання. Розповідаємо, що приховали за хитромудрим словосполученням та як за його допомогою паралельно навчатися в закордонному виші чи працювати за спеціальністю.

«Індивідуалка»: інструкція з експлуатації

На папері навчатися за індивідуальним графіком дозволено з 1993 року (за наказом МОН). На практиці далеко не всі університети використовують такі «привілеї», бо більшість вишів не внесли змін до свого статуту. Не вказано в статуті – немає можливостей на переведення.

Лайфхак: перед тим, як проситися на індивідуальне, почитай статут університету, щоб знати точно, чи маєш на те повноцінне право. Зазвичай статут можна знайти на сайті вишу.

Проте спробувати домогтися переводу на індивідуальне навчання все одно варто. Але врахуй, що така можливість існує тільки для студентів 3-6 курсів. А оформлювати заявку треба кожний семестр в деканаті. Тут і з ректором доведеться зіткнутися, бо його підпис вирішальний.

Процес недовгий, але іноді болючий. Адже для переходу треба мати вагому причину та документи, що її підтверджують.

На індивідуальне можуть перевестись:

  • студенти, які працюють за спеціальністю;
  • студенти, що поєднують навчання з науковою роботою, спортивною та мистецькою діяльністю;
  • студенти, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років;
  • студенти, переведені з інших ВНЗ при наявності різниці в навчальних планах;
  • студенти, які були відраховані й відновлюються за наявності різниці в навчальних планах.

Якщо ти потрапляєш під якусь з категорій, то маєш підготувати необхідні документи. У разі працевлаштування за спеціальністю, потрібна довідка з місця роботи. Якщо займаєшся науковою роботою – підтвердження від наукового керівника. Усі деталі можна дізнатися в деканаті твого вишу.

На цьому пригоди з доками не закінчуються, адже в залежності від вишу, студенту можуть висунути наступні умови:

  • середній бал академічної успішності не нижче 85;
  • відсутність заборгованостей;
  • активна участь у науковій роботі тощо.

Як перевестися на індивідуальний графік навчання

Реклама

Бекграунд індивідуального навчання

Якщо ти належиш до кола студентів, які забиваються в куток від думки: «Треба зайти в деканат», – тобі не пощастило. Адже в деяких вишах студент, що навчається на індивідуальному, має звітувати перед деканатом кожного місяця. Тож запасайся талісманами від злих духів!

Індивідуальний графік передбачає вибіркове відвідування занять. Кількість предметів незмінна, тому працювати доведеться вдвічі більше, але вже самостійно. В університеті з’являтись можна раз на тиждень, а то й на два. Все залежить від домовленостей із викладачами.

Деякі пари обов’язкові для відвідування. Наприклад, якщо студент Вася навчається в медичному, то йому конче треба відвідати лабораторну, бо тільки так він дізнається будову головного мозку жаби.

Модульні та іспити не будуть проходити в індивідуальному порядку – здавати доведеться за розкладом. Більше того, якщо той самий Вася не здасть модуль вчасно, то його не тільки позбавлять права на індивідуальний розклад на наступний семестр, а й із універу можуть виключити.

Важлива «артерія» студентського навчання – стипендія. Виникає страх, чи індивідуальний графік не призведе до її анулювання. Розслабся! Право отримувати стипендію залишається. Правила гри незмінні: здаєш іспити, набираєш необхідний середній бал і продовжуєш смакувати студентським життям.

Як перевестися на індивідуальний графік навчання

Тим, хто отримав індивідуальний, присвячується…

Статус кожного вишу – це окрема Нарнія, тож передбачити результат неможливо. Одні університети підуть на зустріч, інші ж – дзуськи, «товаріщ», навчайся на рівні з іншими. Наприклад, в КНУ ім. Тараса Шевченка студент-третьокурсник, який хоче поєднувати роботу з навчанням, може перейти на індивідуальне лише за умови, що працює за спеціальністю. А от в КПІ доведеться, зціпивши зуби, нести обидва тягарі одночасно.

Національний університет «Одеська юридична академія» взагалі може відпустити на індивідуальне з першого курсу. Буває й таке, що студент ставить університет перед фактом (складність – 99 левел). Наприклад, студентка Марина з Київського національного лінгвістичного університету їде на навчання в Іспанію на півсеместру. Не дозволити їй поїхати – значить скоїти злочин. В таких випадках виші, зазвичай, дають добро. Це ж стосується поїздок на довший період – просто доведеться приїздити кожних півроку, щоб переоформити «індивідуалку».

Здавалося б, звучить круто, та якщо навчатися за індивідуальним графіком – навантаження не зменшуються. А питатимуть з тебе не менше, ніж зі «стаціонарного» студента. Тож добряче подумай, перш ніж стати на цей тернистий шлях. Як наважився – нехай щастить!

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus