IELTS: як успішно скласти Writing

Особливості письмової частини іспиту й поради для якісної підготовки
IELTS: як успішно скласти Writing
Ми вже розповідали про ефективну підготовку до Speaking, Reading і Listening на IELTS. Ще трохи – і ти станеш гуру цього мовного іспиту! Підвищуємо шанси отримати найвищий бал на іспиті і досліджуємо Writing.

Над відбором вдалих лайфхаків ми працювали зі старшою викладачкою курсів для дорослих Катериною Мартинкевич і менеджеркою екзаменаційного відділу Юлією Самайчук.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин і поширення освітніх можливостей.
Особливості Writing
Для виконання Writing ти маєш одну годину. Ця частина складається з двох типів письма, які містять по два аналогічні завдання.

Виконуючи Academic Writing, кандидат повинен:
  • Лаконічно описати факти й об'єкти, зображені в графіках, таблицях і схемах. Можливо, доведеться пояснити принцип роботи якогось механізму, відштовхуючись від зображення. Також потрібно відповісти на одне запитання. Обсяг тексту – приблизно 150 слів, тривалість – 20 хвилин.
  • Написати розгорнуте есе на запропоновану тему, у якому треба висловити й власну думку щодо проблеми. Мінімальний обсяг – 250 слів, для написання яких ти матимеш 40 хвилин.
У частині General Writing кандидат виконує подібні завдання, однак на більш побутові теми. Спочатку треба написати лист, а потім – есе на побутову тему.
1. Якщо не маєш можливості займатися з викладачем, придбай підручник будь-якого відомого видавництва. Учителі Британської ради радять користуватися книгами Collins, Oxford University Press, Cambridge University Press, Pearson Longman.

2. Тренуйся писати есе в обмежений час. Випрацюй схему, за якою будеш писати текст: окреслення основних тез, побудова плану, суто написання есе і його перевірка.

3. Не використовуй словники або сервіс Google Translate. Звичайно, словниковий запас треба постійно збільшувати, але не тоді, коли тренуєшся писати есе. Якщо хочеться підшукати доречне слово, згадай, що на іспиті перед тобою не буде жодних словників. Тож спробуй знайти синонім, а не дослівний переклад.

4. Тренуйся писати щодня. Щоразу обирай нову тему, вживай різні граматичні конструкції, урізноманітнюй стилістику. А ще працюй над почерком, якщо плануєш складати тест на папері, а не на комп'ютері, адже після іспиту екзаменатор читатиме тексти без твоєї присутності.

5. Попроси оцінити своє есе. Ідеальний варіант – звернутися до досвідченого викладача. Також можеш порівняти свій твір зі зразками на різних онлайн-ресурсах.

6. Орієнтуйся на приклади. Особливо корисними будуть тексти авторів навчальних матеріалів з підготовки до IELTS. Уважне ознайомлення з ними допоможе зрозуміти, який текст має шанси отримати високі бали. Крім того, це допоможе запам'ятати нову корисну лексику.

7. Багато читай. Шукай тексти різної спрямованості, бажано – англійською в оригіналі. Це сприятиме ширшому уявленню про теми й стилі.

Спочатку треба написати лист, а потім – есе на побутову тему
Електронні пристрої та їжа заборонені (окрім води)
Можна виходити до вбиральні
Поради для підготовки
Поради для написання есе
1. Стеж за логікою викладу думок. Якщо ти напишеш прекрасне есе, але відійдеш від теми, твій бал суттєво знизять.

2. Чіткість формулювань так само важлива, як і логіка побудови тексту. Від цих двох складових значною мірою залежить фінальна оцінка. Намагайся відповідати конкретно та уникати двозначності.

3. Аргументація: екзаменатору не так важлива твоя позиція, як уміння її обґрунтувати. Деталізуй свою позицію і поясни, чому думаєш так, а не інакше.

4. Перевіряй кількість слів. Недостатня кількість слів у текстах може стати причиною зниження балу. Коли до завершення ще вдосталь часу, помнож кількість слів у рядку на кількість рядків – так отримаєш приблизну кількість слів.

5. Подбай про охайність почерку. Він повинен бути зрозумілим і розбірливим, якщо ти складатимеш тест на папері, а не на комп'ютері.

6. Якщо завдання вже виконані, а час іще залишився, перечитай і перевір тексти ще раз.
Для виконання Writing ти маєш одну годину
Сподіваємося, наші настанови дійсно стануть у пригоді під час підготовки до IELTS. Успіху на іспиті!
Матеріали за темою
comments powered by Disqus