IELTS: як успішно скласти Listening

Як підготуватися до слухання англійською
і не розгубитися на тесті
IELTS: як успішно скласти Listening
Тобі вже добре відомо, як ефективно підготуватися до частин Speaking і Reading, щоб успішно впоратися із завданнями на самому іспиті. Наразі пропонуємо схему підготовки й поради для того, щоб вдало скласти аудіювання. Повір, одним умінням добре слухати тут не обійдешся.

Старша викладачка курсів для дорослих Катерина Мартинкевич і менеджерка екзаменаційного відділу Юлія Самайчук розповідають про тонкощі іспиту, а ми доповнюємо їхні поради корисними лайфхаками.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин і поширення освітніх можливостей.
Особливості тесту
Тексти Listening – це діалоги й монологи, часто пов'язані з навчанням і подорожами. Слухання складається із 4 секцій, у яких загалом потрібно відповісти на 40 запитань.

Разом з іншими кандидатами ти слухатимеш записи приблизно півгодини. Питання звучатимуть лише раз, тож максимально зосередься і якомога уважніше слухай. Потім у тебе буде 10 хвилин, щоб перенести відповіді в бланк.
 1. Вибір джерел із текстами для підготовки залежить від твоїх уподобань. Радимо постійно й системно вдосконалювати навички сприйняття на слух: це допоможе швидше звикнути до англійського звучання.
 2. Удосконалення навичок аудіювання означає розвиток у двох напрямках: розпізнавання слів і розуміння змісту. Ти можеш покращувати ці вміння одночасно або ж по черзі. Шукати корисні ресурси для цієї справи радимо за цим посиланням.
 3. Розвивай ерудицію. Учителі з Британської ради рекомендують слухати різноманітні лекції та подкасти на науково-популярні теми. Ресурсом, що відповідає всім вимогам, є, наприклад, канал National Geographic. Високий рівень ерудиції допоможе почуватися більш упевнено на тесті.
 4. Зроби свою підготовку якомога різноманітнішою. Слухай пісні, шукай цікаві аудіокниги, підписуйся на корисні YouTube-канали тощо. Ми вже публікували матеріали для продуктивної підготовки до IELTS раніше, тож користуйся всіма можливостями!
 5. Регулярно виконуй приклади екзаменаційних завдань. Не забувай звіряти свої відповіді з ключем до питань. Формат частини іспиту Listening специфічний – до нього потрібно звикнути.
 6. Не слухай тільки в навушниках. Під час іспиту тобі доведеться слухати записи з колонок. Отже, протягом підготовки практикуй сприйняття звуку саме з них і вчися сприймати запис у присутності інших людей.
 7. Тренуйся писати цифри й назви під час диктування. Для цього радимо попрактикуватися в написанні традиційних англійських імен, прізвищ, переглянути правила читання телефонних номерів, адрес тощо. Крім того, навчись орієнтуватися в скороченнях для позначок на мапах.
Роби чорнові записи в буклеті із завданнями
Електронні пристрої та їжа заборонені (окрім води)
Можна виходити до вбиральні
Поради для підготовки
Лайфхаки для складання
 1. Грай на випередження. Ознайомся з тестовими завданнями до виконання. Як тільки всім дозволять відкрити тести, починай проглядати запитання. Чим більше ти випередиш аудіозапис, тим краще знатимеш, на які деталі звернути увагу і до чого прислухатися.
 2. Зверни увагу на умову завдання. Зосередься на тому, скільки слів або чисел просять вказати, а краще – познач потрібну кількість навпроти завдання. Так буде значно простіше.
 3. Роби чорнові записи в буклеті із завданнями. Важливо: не можна робити чорнові записи на бланку з відповідями! Пам'ятай про пастки. Наприклад, про частину діалогу, де мовці спочатку повідомляють одну інформацію, а пізніше виправляють сказане. У такому випадку правильною відповіддю буде саме другий варіант.
 4. Дрібниця, але важливо: не забудь перенести всі відповіді наприкінці. Через зосередження на розв'язанні одного завдання можеш не встигнути впоратися з рештою.
Скоро чекай на наступний текст про те, як успішно підготуватися й скласти IELTS. Ділися враженнями від запропонованих порад і власним Listening-досвідом у коментарях!

Listening складається із 4 секцій, у яких загалом потрібно відповісти на 40 запитань
Матеріали за темою
comments powered by Disqus