Ідеї, які змінюють Україну: Studway Awards 2016

нагорода

17 грудня ми не тільки відсвяткували нашу третю річницю (хто пропустив – був торт, капкейки, музика й максимальна концентрація крутих людей в одному місці), але й провели традиційний Studway Awards, нагородивши переможців у 10 номінаціях. Запам’ятайте перераховані нижче прізвища, адже ми щиро віримо, що в цих молодих людей усі досягнення тільки починаються!

Марина Коршевнюк, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського

Номінація «Наука», проект їстівної вакцини

коршевнюкПротягом року Марина займалася вдосконаленням біоінкапсульованих препаратів в лабораторії Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Одним із аспектів досліджень стало створення edible vaccines («їстівних вакцин»), які підвищують ефективність вакцинацій.

Що це таке? Простіше кажучи, трансформація їстівного виду рослини та його перетворення у певну вакцинальну форму. Наразі існує схема виробництва, також розробляється прототип приладу, який знаходиться за два кроки до втілення.

Своїми здобутками Марина поділилася на Falling Walls Lab Kyiv 2016, де здобула заслужену перемогу й квиток до Берліна. Тепер настав і наш час її привітати!

Реклама

Дмитро Кривий, Вінницький національний технічний університет

Номінація «Техніка», більше 10 унікальних винаходів

кривийСтипендіат фонду Пінчука «Завтра.UA» та учасник багатьох конкурсів уже має багатий досвід у галузі робототехніки: зокрема, Дмитро створив робота-розвідника, який може розміновувати територію та сканувати місцевість, піролізну піч, яка здатна спалити будь-що практично дотла. Він також автор проекту «SCIF» – комплексу винаходів, призначених для допомоги бійцям у зоні АТО.

Хлопець стверджує: в Україні є і потенціал для роботи в сфері технологій, і талановиті люди. А ми що? Ми йому віримо.

Аліна Михайлова, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Номінація «Соціальний проект», волонтер, голова дніпровського відділу організації «Армія SOS»

михайловаЗ 19 років Аліна не тільки керує збором гуманітарної допомоги, але й самотужки регулярно відвозить її у «червону зону» АТО. До волонтерського руху дівчина долучилася ще за часів Майдану. Згодом вона разом із хлопцем знайшли дешеве приміщення, самостійно його прибрали, поставили стенди і створили дніпровський офіс «Армії SOS».

На фронті в Аліни – не просто ті, хто повинен отримати гуманітарну допомогу, а друзі й близькі. Цьогоріч вона святкуватиме вже третій Новий Рік в АТО.

Пошуково-аналітична система 007

Номінація «ІТ», пошук і аналітика публічних фінансів України

007007 – це проект, який дає громадськості можливість максимально просто й дієво слідкувати за використанням бюджетних коштів. Пошуково-аналітична система на основі відкритих даних шукає й візуалізує аналітику про публічні фінанси України.

Крім цього, команда розробила спеціальний бот 007 – першого українського бота на основі відкритих даних про публічні фінанси. Він працює в режимі месенджера та пропонує додаткові можливості для пошуку організацій та їх платежів.

Серед розробників – два студенти, 22-річний представник КПІ Влад Бочаров і студент НАУ 21-річний В’ячеслав Оніщук. Вітаємо й пишаємося!

Максим Крипак, Харківська державна академія фізичної культури

Номінація «Спорт», головний український герой Паралімпіади

5 золотих та 3 срібні медалі, 2-е місце в індивідуальному медальному заліку. Не дивно, що після бразильського Ріо-де-Жанейро Максима стали порівнювати з американцем Майклом Фелпсом, єдиним в історії спорту 23-разовим олімпійським чемпіоном. На рахунку талановитого українця 2 світових рекорди, а тепер ще й Studway Awards

Серед планів Максима – підвищувати власні результати, досягнувши піку своїх фізичних можливостей. Сумнівів бути не може: 21-річний харків’янин обов’язково досягне омріяних вершин.

кульки

Проект «Українотипи»

Номінація «Медіа», культурно-історичний проект про українські стереотипи

Стереотипи про Україну складалися століттями, вони здатні викривлювати істинність країни та народу.

Проект «Українотипи» – це Вероніка Петрушка, студентка першого року магістратури історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, Наталія Бурило, студентка третього курсу факультету журналістики Запорізького національного університету та Ірина Шліхта, доцент кафедри теорії і права Національного транспортного університету й кандидатка історичних наук у Київського національного університету ім. Шевченка. Вони хочуть звернути увагу на стереотипи, активізувати громадськість та мотивувати до дій.

Девіз проекту – «приходьте поговорити про сало та борщ». А ми й не проти!

Відкрита бібліотека кра́сних мистецтв

Номінація «Культурний проект», арт-бібліотека

красніКілька ентузіастів зібрали вражаючу колекцію фотовидань з різних країн і континентів, багато з них є унікальними. Також у бібліотеці можна побачити й погортати шість альбомів про сучасну візуальну культуру (серед них – роботи художників Синді Шерман та Хуана Міро).

Самі засновники кажуть: «Кра́сний – не червоний. Кра́сний – не прапор, не жовтень, не хрест. Кра́сний – узагалі не колір. Кра́сні мистецтва – найточніший відповідник французькому les beaux arts, англійському fine arts». Приходьте й дізнайтеся більше.

Open World

Номінація «Підприємництво», соціальний проект для незрячих

опен ворлдOpen World – це соціальний бізнес, який поставив собі за мету допомогти незрячим людям. Проект оптимізує й покращує інфраструктуру міста за допомогою спеціальних маячків на міському транспорті, світлофорах та інших важливих місцях. Також розробляється мобільний додаток.

Open World створили студенти Київського політехнічного інституту за підтримки 1991 Open Data Incubator. Творці кажуть: допомога незрячим – це їхня спільна відповідальність як повноцінних членів суспільства.

Андрій Мірош, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана

Номінація «Студентський лідер»*

мірошАндрій – активний учасник багатьох подій у своєму рідному університеті. Він веде роботу з першокурсниками: готував їх до посвят, три роки пропрацював екскурсоводом на КНЕУ-екскурсіях, читав лекцію в Школі Першокурсника на тему «Життя в гуртожитку». А ще Андрій – донор.

Також хлопець переміг у СТУДБУМі (Студентському Бенефісі Університетської Молоді), щорічному змаганні між факультетами, де кожен з них має підготувати 45-хвилинний виступ з сюжетною лінією, економічною проблематикою, хореографією, інструментальним та вокальним номерами.

Микита Андрєєв, Харківський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі

Номінація «Реформатор освіти»*

андрєєвУ свої 22 Микита може похвалитися неабияким досвідом: він заступник голови Секретаріату у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти, заступник голови у Громадській раді при Міністерстві освіти і науки України, голова у Студентському антикорупційному агентстві.

Серед здобутків юнака – участь у захисті прав студентів у різних регіонах України, розробка нормативно-правових актів з питань працевлаштування та стипендіального забезпечення. Микита виступав проти скасування стипендій та пільгового проїзду в залізничному транспорті для студентів. Розробив проект концепції розвитку студентського самоврядування Харкова на 2015-2016 роки.

Наш захід не відбувся би без підтримки радіо ERA FM – ви круті! Дякуємо нашим головним партнерам і друзям, Impact Hub Odessa і Hub Volunteer Service, освітньому агентству Karandash та FEDORIV Hub. Окрема вдячність і величезний респект друзям JCI Youth, AEGEE Kyiv, ФРІ, а також медійним партнерам Begemot та 1+1 медіа.

Переможці отримали подарунки від Інтертелеком, «Студвей», юридичної фірми ePravo, інтернет-магазину speedostore.com.ua, IT Education Academy. Крім цього, одна з гостей виграла стажування від AIESEC – вітаємо!

*За результатами голосування читачів.

Фото: Тетяна Кожевнікова.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus