#НПУпротест. Хроніка подій

головне

У п’ятницю, 4 листопада, студенти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова розгорнули акцію протесту. Молоді люди відстоювали будівлю за адресою Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, 49/13, що є корпусом Інституту мистецтв вказаного вишу, однак давно не використовується за призначенням.

Раніше керівництво університету здавало в оренду приміщення комерційним організаціям. Як стало відомо пізніше, колишній орендар досі має борг перед університетом на суму близько 302 тисячі гривень.

Адміністрація обіцяла віддати споруду одному з факультетів вишу. 400 кв.м. мали відійти під аудиторії, навчально-методичний центр, бібліотеку та деканати. Зранку в п’ятницю з’явилася інформація про те, що корпус орендуватиме магазин меблів. Крім того, тут планували утворити товариство з обмеженою відповідальністю «Клінінг».

Студенти різних факультетів прийшли за вказаною адресою й відмовилися покидати приміщення до того, як керівництво ВНЗ не пояснить ситуацію. За кілька годин сюди прибули правоохоронці, котрі провели розмову з активістами. Змусити студентів покинути корпус не вдалося, адже ті цілком законно перебували на території свого вишу.

1

Далі розпочалися години очікування на представників адміністрації університету. До корпусу приїхали проректор із господарської діяльності університету М.Корець та проректор Н.Шульга. За словами студентів, у розмові з проректорами їм погрожували відрахуванням, якщо ті не покинуть будівлю.

У результаті студентам запропонували зустріч із ректором Віктором Андрущенком у понеділок, 7 листопада. Сам очільник університету не здійснив жоден візит до корпусу протягом шести днів акції. Студенти озброїлися теплими речами, їжею, чаєм та відмовилися йти з корпусу протягом вихідних. Небайдужі однодумці допомогли драгоманівцям з їжею та теплими речами.

1

Тим часом, у соцмережах активно розгортався флешмоб під тегом #НПУпротест. Реакція користувачів соцмереж на події в Нацпеді стала особливо важливою. Студентів підтримали випускники університету імені Драгоманова, його викладачі, а також студенти інших ВНЗ країни. Зокрема, в соцмережах висловлювали думку про свавільні дії ректора та ставлення до нинішньої ситуації.

Студенти найпершими висвітлювали весь перебіг подій і йшли на контакт із представниками медіаструктур. Викладачі, котрі погодилися з реакцією своїх студентів, розповіли як проводили пари в їдальні, на сходах, на вулиці на лавках, у коридорах, у ботсаду і навіть в одній аудиторії з іншою групою. Жодної реакції ректора на обговорення ситуації в мережі активісти не отримали.

Більше того, звістка про цю подію поширилася за кордон.

У понеділок, 7 листопада, студенти зустрілись із керівництвом університету. Вони висунули ряд вимог, які пропонуємо переглянути нижче.

вимоги

Найбільше здивували студентів у промові Віктора Андрущенка слова про розуміння їхньої позиції, віри в «студоцентризм» у Національному педагогічному університету і при цьому – ряд претензій після слова «але».

Молоді люди все ж не відступили від своїх позицій. Тим самим вони змусили керівництво ВНЗ розпочати переговорний процес із представниками Студентської Ради, який тривав протягом трьох днів.

До теми методів залякування і погроз. За словами студентів, декого змушували поставити підпис за зміну складу Студради, інші стикнулися з неприязню викладачів університету в свій бік. Студентам також погрожували відрахуванням. Це торкнулося навіть тих драгоманівців, котрі не були причетні до акції протесту.

Єдиного рішення між Студентською радою та керівництвом університету вдалося досягнути в середу, 9 листопада. Тоді ректор вишу Андрущенко пішов назустріч активістам і дослухався до перерахованих ними умов.

За результатами переговорів, активістам вдалося:

  • відстояти приміщення Інституту мистецтв;
  • підтвердити відсутність будь-яких договорів на оренду цього приміщення;
  • домогтися від адміністрації університету відмінити штрафні санкції та репресії до студентів, які приймали участь у мирній акції;
  • провести відкриту зустріч із ректором з приводу обговорення та вирішення нагальних питань.

Студенти покинули приміщення 10 листопада. У Міжнародний день студента, 17 листопада, о 14:00 в актовому залі університету відбудеться публічний діалог із ректором Віктором Андрущенком. До цього заходу можуть долучитися всі небайдужі.

Надалі #НПУпротесту прогнозують перехід до #НПУреформи. Тепер залишається чекати на зустріч, що має стати новим етапом в обговоренні та вирішенні суттєвих питань Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Фото: Майя Комарова / соцмережі

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus