Як заробляти у мандрах

Мандрувати довго і багато можна, якщо є вільний час і матеріальне забезпечення. Якщо перше можна реалізувати цієї ж миті: звільнитися з роботи, взяти відпустку, спланувати мандрівку на канікули чи взяти «академку» – то останній фактор потребує планування.

Кілька порад від «Студвею», як забезпечити матеріальну впевненість під час подорожей.

заробляти_у_мандрах_2

Від плану до реалізації

Найпоширеніший спосіб заробітку під час мандрів – накопичення коштів. Андрій Кротов, відомий російський мандрівник, розповідає, що накопичити гроші можна не лише на невелику місячну поїздку, а й на півроку. Для цього він рекомендує знайти роботу, яка приноситиме стабільний прибуток.

Можна також працювати фрілансерами у різних сферах. Найважливіше – викладатися на повну і накопичувати. Для того, аби до початку вашої поїздки заробити потрібну суму, складіть план-розрахунок. Встановіть потрібну суму та підрахуйте, скільки і як за цей період вам її отримати. Потім на ці гроші можна влаштувати хороше довготривале навчання у подорожах.

У мандрівку беріть якомога більше ваших заощаджень. Це не означає, що ви зобов’язані «викинути на вітер» усі гроші, проте доступ (бажано мережевий) до ваших коштів радимо мати.

Накопичення – найбільш популярний спосіб матеріального забезпечення мандрів, проте заробляти і під час подорожей.

Реклама

Фріланс

Найпопулярніший і, як показує практика, найуспішніший спосіб заробляти у дорозі – стати фрілансером. Варіант найпростіший – копірайтинг.

Для цього достатньо зареєструватися на біржах статей (найвідоміші – advego.ru, stateyki.org.ua, copylancer.ru) та почати працювати. Для того, аби розвинути ваш акаунт та підвищити свою авторитетність, радимо починати займатися копірайтингом за кілька місяців до мандрівки. Відтак ви зоорієнтуєтеся, скільки часу протягом дня вам потрібно для заробітку, а скільки –для мандрів. На таких біржах статей пропонуються різного роду підробітки: копірайт, рерайт, продаж власних публікацій і т. п.

Ще один спосіб фрілансу, що є своєрідним бізнесом, – завести свій блог. Однак створенням і розкруткою блогу/сайта варто займатися також заздалегідь. Ви також можете домовитися з редакцією певного видання щодо продажу своїх «мандрівних нотаток».

Значно більший заробіток вам принесе копірайт/рерайт англійською або ж німецькою. Біржі статей іноземними мовами легко знайти в інтернеті.

заробляти_у_мандрах_4

Репетитор – знавець

Якщо комп’ютерна робота вам не до снаги, існують інші варіанти. З хорошим знанням англійської й/або німецької, російської, інших мов можете «підробляти» репетитором. Для цього, звісно, потрібно зупинитися на кілька тижнів/місяців на одному місці, знайти клієнтів (це можна зробити через різні Фейсбук-спільноти, за рекомендаціями знайомих).

Існує також варіант дистанційного репетиторства через Скайп.

Якщо хороших знань мови у вас немає, проте є інші таланти – малювання, гра на музичних інструментах – можете навчати і цього.

«Чорний» підробіток

Поширений нині спосіб заробляти у мандрах – так званий «чорний підробіток». Це нелегальна робота/допомага у різних сферах: прибрати дім, підстригти газон, піти на закупи, посидіти з дітьми чи допомогти поносити меблі або підносити цеглу на будові і т. д.

Така робота у більшості країн, оплачується погодинно і є нестабільною. Одного дня можна працювати, а іншого ваша допомога вже не потрібна. З іншого боку, це не прив’язує вас до місця. Заробив гроші – і поїхав далі. Найліпший спосіб знайти таку роботу – відразу на місці: розпитувати знайомих, читати газети з оголошеннями, подавати свої пропозиції. І, звісно, Фейсбук-спільноти на зразок «Українці Німеччини» або «Праця в Польщі» вам дуже допоможуть.

Planting time at The Farm at VYCC. (Megan Lubetkin '16/VYCC)

Хостели та готелі

Підвищити рівень мови, перезнайомитися з багатьма людьми та ще й грошиків заробити – ідеально, працюючи у хостелах. Роботодавці до працівників-іноземців у хостелах та готелях ставляться позитивно, адже це підтримка інтернаціонального духу і середовища.

Наприклад, мій знайомий португалець півроку працював у хостелі у Кракові. Для цього потрібно володіти англійською на розмовному рівні і бути у міру відповідальним. Знайти таку роботу можна кількома способами: писати листи безпосередньо на скриньку хостелу, до адміністраторів з прикріпленим резюме, відчайдушним мотиваційним листом та проханням на певний період попрацювати у цьому чудовому помешканні.

Ви також можете пошукати актуальні пропозиції тут:www.workinhostels.com.

Ще один варіант – розпитати знайомих-місцевих, чи немає серед її/його друзів таких, які мають власний хостел, готель чи щось подібне.

Підробіток для азарту

Підробіток для талановитих – гра в онлайн-покер. Хлопець зі Львова Олег заробляв на цьому непогані гроші, проте, за його словами, така робота потребує чіткого розрахунку і тактики (щоб уникнути азарту). Хлопець витрачав на гру кілька годин щодня і багато часу приділяв створенню особистої стратегії й аналізу своїх помилок. Важливо, за словами Олега, припинити грати, коли починаєш програвати.

заробляти_у_мандрах_3

Фотографуйте та знімайте відео

Дистанційна та творча робота – мистецтво фотографії та відеомантажу. У мандрах «ловити моменти» значно простіше, адже для вас усе навколо нове та особливе. Продавати свої фото- та відеотворіння можна відразу ж через інтернет.

У мережі є особливі для цього ресурси – так звані фотостоки (пошукових вибиває дуже великий вибір, один з них – www.istockphoto.com). Це сайти продажу авторських фото. Ціни різняться: від 1 до 10 доларів за фото. Для того, щоб ваші фотографії мали попит і успішно продавалися, дослідіть ринок.

Подібне до продажу фото – монтування відео та його реалізація через інтернет. За три­хвилинний ролик ви можете заробити від 100 грн.

Довготривале працевлаштування

Заробляти у мандрах через стабільне довготривале працевлаштування – найкращий варіант для тих, хто хоче освоювати одну країну протягом певного періоду. Скажімо, знайти роботу на півроку у США і мандрувати різними штатами. Потім знайти таку ж довготривалу роботу в Бразилії і мандрувати її просторами.

Відсутність грошей для мандрів – проблема, яку вирішити насправді не так і складно. Головне –мати бажання, план і рішучість.

Фото: crazzzytravel.com, reiseindien.de, learnenglishteens.britishcouncil.org, bates.edu

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus