Вчені опублікували останню наукову працю Стівена Гокінґа

stev

Колеги Гокінґа з Кембриджського та Гарвардського університету завершили та оприлюднили фінальну роботу фізика про парадокс зникнення інформації в чорних дірах.

Витоки дослідження парадоксу сягають часів Альберта Ейнштейна. У 1915 році він опублікував свою загальну теорію відносності. Вона пояснює, що гравітація – наслідок викривлення простору-часу від впливу маси. Також у теорії Ейнштейна були прогнози щодо чорних дір. Наприклад, те, що вони характеризуються трьома ознаками: масою, імпульсом і зарядом.

У свій час британський фізик Стівен Гокінґ заявив, що чорні діри мають температуру. Оскільки гарячі об’єкти віддають тепло в космос, отже, будь-яка діра з часом випаровується. Згідно із законом квантового світу, інформація не зникає безслідно.

Тож в останній науковій праці Гокінґ і його колеги доводять, що частина інформації може зберегтися. Якщо відправити об’єкт до чорної діри, зміниться його температура. Це вплине на ентропію – міру невизначеності у системі, яка зросте разом із температурою.

Учені припускають, що інформація про невизначеність записується фотонами – елементарними частинками, що є носіями електромагнітної взаємодії.

Проте науковці не заявляють про вирішення парадоксу. Тепер фізикам доведеться вияснити, як інформація про ентропію зберігається у скупченнях фотонів та куди вона зникає після випаровування чорної діри.

Нагадаємо, італійські астрофізики тестували детектор для пошуку води на Марсі.

Фото: The Guardian.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus