За що студентів можуть виселити з гуртожитку

pexels-cottonbro-5158457

Поселитися в гуртожиток – справа не з простих. До уваги беруть кількість вільних кімнат, пільги, місто, з якого приїхали майбутні студенти. Тих, хто живе далі – поселяють першими.
Але отримати місце в гуртожитку – це лише частина успіху. Треба ще й жити там так, щоб не виключили.
Про права студентів в гуртожитку нам розповів Микита Буров – юрист та перший віцепрезидент «Української асоціації студентів».

Яких правил в гуртожитку повинен дотримуватись студент?

Усі права й зобов’язання студентів, які живуть в гуртожитку прописані в Положенні про користування гуртожитком, яке затверджує ректор ЗВО. Цей документ також погоджують з органами студентського самоврядування.

Згідно з положенням, студенти в гуртожитку зобов’язані виконувати правила внутрішнього розпорядку, вчасно платити за проживання, підтримувати чистоту, дбайливо ставитись до майна, відшкодовувати матеріальні збитки, дотримуватись правил техніки безпеки.

У гуртожитку категорично не можна:

  • порушувати правила внутрішнього розпорядку гуртожитку;
  • палити (крім спеціально відведених місць), вживати наркотичні або токсичні речовини, перебувати у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • утримувати тварин;
  • самостійно здійснювати переобладнання та перепланування приміщень гуртожитку;
  • використовувати електропобутові прилади, не зазначені у договорі, без дозволу адміністрації гуртожитку закладу освіти;
  • порушувати вимоги щодо дотримання допустимого рівня шуму в приміщенні;
  • самовільно переселятись з однієї кімнати до іншої.

На якій підставі студента можуть виключити з гуртожитку?

Якщо студент не дотримується правил внутрішнього розпорядку, адміністрація гуртожитку ЗВО може зробити йому зауваження або попередження.

У разі ж систематичного порушення органи студентського самоврядування (ОСС) з адміністрацією можуть розглянути питання про виселення.

Остаточне рішення щодо можливого виключення студента з гуртожитку приймає ректор з урахуванням пропозицій ОСС та адміністрації гуртожитку.

Що не має права робити комендант?

Студенти часто розповідають про випадки, коли коменданти змушують їх робити в гуртожитських приміщеннях (блоки, кухні) ремонт за власний кошт, або ж вимагають додаткову оплату за розбите кимось іншим вікно в коридорі чи поломану полицю в читальні, незважаючи на відсутність наказу ректора.

Примус до збору коштів на певні потреби є незаконним. Саме адміністрація гуртожитку зобов’язана забезпечити в кімнатах належні умови для проживання, дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм і правил, а також проведення поточного та капітального ремонтів приміщень й обладнання.

Юрист каже, що студенти з гуртожитків також розповідають про випадки залучення їх до чергування та прибирання в загальному приміщенні гуртожитку чи прилеглої до гуртожитку території.

Це є порушенням статті 19 та 43 Конституції України.

Залучення мешканців гуртожитку до виконання будь-яких робіт може здійснюватися виключно за їх згодою.

Ще одне доволі поширене порушення норм чинного законодавства – це встановлення так званої «комендантської години».

Те, що студенти на час свого навчання мають цілодобовий доступ до гуртожитку прописано в Законі України «Про вищу освіту». А згідно з Положення про користування гуртожитком заборонено вимагати від них у будь-який час доби усні або письмові пояснення щодо причин їх входу чи виходу з гуртожитку.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus