Згідно з даними світового рейтингу Numbeo, Одеса майже наздогнала Київ у щорічному рейтингу найдорожчих міст планети. Звичайна кава в місцевому кафе коштуватиме 30 – 40 гривень, паста – 100 – 150. Закордонні туристи тішаться такими цінами, а ось український студент зі стипендією в 1200 гривень – навряд чи.
То що робити, коли бажання поїхати до Одеси є, а грошей немає? Пакувати речі та їхати: відпочити можна й без мільйонів на рахунку.
Житло
Варто шукати житло заздалегідь: під час високого сезону пристойні варіанти бронюють дуже швидко. З пошуком місця для сну тобі допоможуть:
- Airbnb – тут можна знайти квартиру чи кімнату на добу і більше;
- Dobovo – український аналог попереднього сайту. Адміністрація ресурсу допомагає клієнтам вирішувати проблеми з господарями житла в разі шахрайства з їхнього боку;
- Booking.com – тут зібрані всі можливі пропозиції готелів та хостелів;
- «Студкауч» – каучсерфінговий сервіс для українських студентів. Тут можна знайти безкоштовне спальне місце й познайомитися з молодими мешканцями міста.
Реклама
Їжа
McDonald’s – знайоме місце з бургерами, кавою та безкоштовним Wi-Fi.
Дерибасівська, 23; Пантелеймонівська, 17-Б.
6:00 – 1:00; 5:00 – 1:00
«Пузата хата» – сюди по вареники з вишнями та котлету по-київськи. Зі столиків біля вікна відкривається краєвид на Дерибасівську.
ТЦ «Європа», Дерибасівська, 21.
9:00 – 22:00
«Гараж», «Уточ-кино» та «Чернослив» – заклади, де відвідувачі самі обирають страви й розмір порцій. Вартість приблизно така сама, як і в «Пузатій хаті».
Де: «Гараж» – Троїцька, 50; «Уточ-кино» – Дерибасівська, 22; «Чернослив» – Катерининська, 12.
9:00 – 22:00
«Городской рынок еды» – головний фудмаркет міста. Тут можна знайти заклади з бургерами, фалафелем, мідіями, рибою та веганською їжею.
Рішельєвська, 9-А.
11:00 – 23:00
«Молодость» – цілодобовий кафе-бар із простим меню. Один з найулюбленіших закладів серед місцевих.
Грецька, 19.
True – заклад для веганів та вегетаріанців. Тут готують страви без муки, яєць і цукру.
Сабанський провулок, 1.
9:00 – 22:00
Найдешевші варіанти – готувати самостійно й купувати їжу в супермаркетах. Так ти не переплатиш за обслуговування в кафе та зекономиш на розваги.
Drink Party
«Тихий бар» розташований прямо над Cooper Burgers. Щопонеділка з 15:00 тут діє спеціальна пропозиція на обрані позиції в меню: два за ціною одного.
Грецька, 19.
15:00 – 1:00
Morgan Club – голосно та весело. Тут можна випити шот з устрицею, потанцювати на вечірці або навіть поспівати в караоке.
Жуковського, 30.
11:00 – 2:00
Bourbon – заклад, у якому грає лише рок. Тематичні вечори на вихідних, знижки на алкоголь і власна тату-студія прямо в барі.
Катерининська, 8.
14:00 – 4:00
Місця
Приморський бульвар – алея із чудовим краєвидом на море. Удень тут можна сховатися від спеки, а ввечері – послухати вуличних музикантів.
Оперний театр. Найстаріший оперний театр України можна відвідати за 40 гривень: обирай виставу, купуй квиток і насолоджуйся.
«Привоз». Тільки на базарі справді відчуваєш увесь місцевий колорит: тут можна придбати свіжі продукти й приязно поспілкуватися з місцевими продавчинями. А ще на ринку реально зменшити ціну, якщо поторгуватись.
«Зеленый театр» – затишне місце в парку Шевченка, де можна полежати в гамаку чи на траві. Улітку на цій локації влаштовують кінопокази, вечірки та лекції просто неба.
Пляж біля санаторію «Росія» – тихий берег, де завжди мало людей. Тут немає шезлонгів і магазинів, тому ніхто не кричить про гарячу кукурудзу із чорноморською креветкою. Дістатися сюди від залізничного вокзалу можна на трамваї №5: рушай у напрямку «Аркадії». Твоя зупинка – «Санаторій “Росія”»: від неї потрібно спуститись по Французькому бульвару. Біля недобудованого готелю поверни праворуч і пройди ще метрів сто. Радій, коли побачиш спуск посеред високої трави: так, тобі туди.
Також в Одесі можна піти на івент від наших друзів – Impact Hub Odessa. Шукай заходи на сторінці хабу.
Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.