Гройсман зустрівся зі студентами НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського»

Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся зі студентами та викладачами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Говорили про хід реформування багатьох сфер держави, зокрема, зміни нарахування стипендій.

Свою зустріч із київськими політехніками гість розпочав із визначення стратегічних цілей українського уряду. «Наше завдання, завдання нашого уряду – зробити так, щоб кожен з нас, кожен з українців, прокидаючись, розумів, що в нього є майбутнє», – наголосив він на початку розмови. Шлях до реалізації цієї мети уряд розпочав у 2016 році. Він став, за словами Володимира Гройсмана, початком капітального ремонту країни.

На цьому шляху, як стверджує Гройсман, вже є певні успіхи: вдалося зупинити падіння економіки й ситуацію, забезпечивши при цьому зростання соціальних стандартів на 16%. Щодо наступного року, то він, на думку очільника виконавчої влади держави, має стати роком стабільного зростання. Обговорили також становище різних сфер України – енергетичної, охорони здоров’я, освіти тощо.

Далі були запитання студентів, які стосувалися широкого кола проблем – від забезпечення доступу до 3G Інтернету в київському метрополітені та необхідності спрощення процедури отримання віз для спортсменів для виїзду на змагання, до механізмів забезпечення політичної відповідальності та перспектив розвитку освіти та науки в Україні.

Найбільша кількість питань стосувалася зміни системи стипендіального забезпечення та принципів нарахування стипендій. Система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань; водночас ті студенти, що потребують підтримки, мають отримувати соціальні стипендії, переконаний Гройсман.

У Бюджеті-2017 фонд стипендій збільшили на 580 млн грн до майже 6 млрд грн, зауважив Глава Уряду. Він також зазначив, що є дві частини стипендії – академічна і соціальна. Положення щодо розподілу стипендій не затверджене, зауважив Володимир Гройсман, та закликав представників студентського самоврядування долучатися до обговорення такої системи.

«Давайте будемо вирішувати, або ми будемо стимулювати знання і якість знань, або… Тому що за великим рахунком, ні вам, ні мені ваш диплом не потрібен. Вам, вашим батькам і мені потрібні ваші знання і ваш успіх. Коли ви прийдете на роботу після закінчення університету просто з дипломом, вас можуть не взяти.

Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішними. Ви будете мати гарну роботу і гарну заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете досягти успіху. Це те, що мені потрібно. Сподіваюся на те, що це потрібно кожному з вас, що ви сповідуєте саме таку ідеологію. Тому що тільки освічені люди можуть забезпечити успіх», – підкреслив Володимир Гройсман.

Фото: vnz.org.ua

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus