Грицак запропонував формулу Соборності

Український Історик Ярослав Грицак запевняє, що існує лише один спосіб зрозуміти усі регіональні особливості України — варто подорожувати.

Він наводить у приклад a href=”http://uamoderna.com/component/content/article/48-menuprochasopys/archivzhurnalu/12-2/47-122/” rel=”nofollow”>соцопитування часів Помаранчевої революції. Тоді у населення трьох західних і трьох східних областей питали, як вони ставляться до України й одне до одного.

Грицак продовжує: «Опитування показало, що у випадку Заходу справді можна говорити про один регіон. Але нічого такого не було у Дніпропетровській, Донецькій і Харківській областях. Особливо сильна нелюбов була між Дніпропетровськом і Донецьком».

Він також розказав, що за декілька тижнів до президентських виборів 2010 року був у Дніпропетровську. Молоді місцеві бізнесмени розповіли львівському історику, що у 2004-му році голосували за Ющенка. Але не тому, що їм він подобався, просто вони терпіти не могли Януковича.

Ярослав Грицак приходить до висновку, що нації складаються не з однієї мови, а з досвіду щоденного спілкування.

«Зшивати Україну треба поїздами і дешевими авіалініями, бо стереотипи паразитують на відстанях, а мандрівки вчать», – підкреслив професор.

a href=”http://ucu.edu.ua/news/14260/” rel=”nofollow”>Джерело

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus