Шведську школярку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру

53698495_791336607900828_4894601282355986432_n

Шведську екологічну активістку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру за її молодіжну кампанію проти зміни клімату.

Норвезькі політики висунули на нагороду 16-річну дівчину.

«Кліматична загроза може бути однією з причин війни й конфлікту. Масовий рух, який розпочала Грета, є дуже важливим внеском у підтримання миру», – заявив один із представників норвезького парламенту Фредді Андре Овстегар.

Активістка написала на своїй сторінці у Facebook, що пишається та дякує за номінацію.

Грета Тунберг надихнула учнів по всьому світу на проведення страйків із метою закликати лідерів країн до дій. У межах руху #FridaysForFuture школярі пропустять заняття, щоб піти на кліматичний марш. За словами активістки, до акції долучаться представники 98 країн.

У грудні 2018 року Тунберг виступала з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце. Вона закликала законодавців і державні органи почати діяти задля зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Також у січні 2019 року активістка відвідала Всесвітній економічний форум у Давосі у Швейцарії. «Я хочу, щоб ви діяли так, ніби горить ваш будинок, адже так воно і є», – підкреслила Грета під час виступу перед світовими політиками.

Нагадаємо, у лютому британські учні початкової школи приєдналися до страйку проти зміни клімату.

Фото: Faceoom/ Greta Thunberg

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus