Google показала зміни Землі за останні 32 роки

more

Компанія Google оновила сервіс Timelapse, котрий запустили три роки тому в рамках проекту Google Earth. Якщо раніше інструмент дозволяв простежити зміни планети протягом 1984-2012 років, то тепер автори завантажили нові супутникові знімки, зроблені вже в 2016 році.

Над цим проектом у Google працюють ще з 2009 року, а повноцінно запустився він у 2013. Геологічна служба США і NASA надали компанії мільйони фотографій різних точок планети, які супутники робили з кінця 1970-х. На сьогодні фахівці Google змогли обробити близько 5 млн із них.

google

«Ми об’єднали понад 5 млн супутникових зображень, отриманих за останні три десятиліття з 5 різних супутників», – йдеться в повідомленні компанії. При цьому наголошують, що інструмент оформлений у вигляді інтерактивної карти, що дозволяє користувачам спостерігати, як змінилось те чи інше місце протягом останніх 32 років. Її можна масштабувати, вивчаючи найбільш кардинальні зміни.

Окремо на сайті виділені 25 регіонів, які автори вважають найбільш вражаючими прикладами змін. На них можна спостерігати зростання міст, висихання морів і танення льодовиків. Деякі з них Google опублікувала у вигляді коротких таймлапсів на Youtube.

Фото: unsplash.com / youtube.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus