GMAT. Відгуки та враження

Серед українців GMAT не надто популярний, але ми все ж знайшли людей, які мали з ними справу, і поставили їм декілька запитань. Завжди цікаво почути про щось від очевидців, їх практичні поради цінніші за будь-який теоретичний досвід.
Людмила Григорчук

Людмила Григорчук

Коли складали тест і з якою метою? Чому обрали саме його?

Тест я складала на початку листопада 2014 року. Це було однією з вимог для подання документів на спеціальність MBA у США.

Чи задовольнив результат?

Результат мене, на жаль, не задовольнив.

Скільки часу зайняла підготовка і як вона проходила?

Моя підготовка тривала 2 місяці, але цього часу замало. Рекомендований час для підготовки складає хоча б 6 місяців. До математичної частини я готувалася на курсах, а до вербальної –  самостійно. Не знаючи стратегій тесту, досить важко отримати хороший результат, навіть якщо Ваші знання на високому рівні, тому допомогло ознайомлення із певними елементами, як от важливість перших п’яти і останніх п’яти питань, які мають найбільшу вагу. Цей тест є адаптивним, тому кожне наступне питання залежить від того, чи правильно Ви відповіли на попереднє. Тоді рівень складності або піднімається, або опускається. На перших і останніх питаннях цей рівень змінюється дуже різко. Допомогли також онлайн-програми, особливо та, яка на офіційному сайті mba.com, де можна вирішити завдання і отримати оцінку, як на тесті. Мій результат на пробному тесті онлайн був дуже схожим на результат, отриманий у тестовому центрі. Вони також допомагають звикати до обмеження у часі, оскільки дається 75 хвилин на 41 питання з вербальної частини та 75 хвилин на 39 питань із математичної частини.

У чому полягає специфіка тесту?

Специфіка математичної частини полягає в тому, що близько половини питань складає Data Sufficiency, де не обов’язково розв’язувати задачу. Вона може навіть мати неправильну відповідь, але головне довести, що нам було достатньо чи не достатньо інформації для того, щоб відповісти на питання. Потрібен деякий час, щоб звикнути до цієї специфіки. Багато математичних задач можуть задаватись легкими, але дуже багато із них націлені на те, щоб підловити студента, тому, крім математичних здібностей, потрібно ще логічно і критично думати.

У день тесту було сильне хвилювання? Маєш якісь особисті лайфхаки чи поради?

Хвилювання, звичайно, впливає на результат. Особливо, коли бачиш годинник, хвилини спливають на очах і у тебе катастрофічно не вистачає часу. Тому і необхідно якомога більше проходити тестів онлайн, а не просто із книгою.

 

 

Гіясіддін Бахтоваршоєв

Гіясіддін Бахтоваршоєв

Коли складали тест і з якою метою? Чому обрали саме його?

Складав я його минулого року у грудні, для вступу в London School of Economics and Political Science. GMAT – один із тестів, який вони рекомендують здавати для вступу.  Окрім нього можна ще GRE, але перевага надається GMAT.

Чи задовольнив результат?

Для вступу до обраного ВНЗ мені вистачило. Однак я не вважаю цей іспит об’єктивним. Дуже багато залежить від рівня володіння англійською, хоча сам тест має на меті перевірити аналітичні здібності. Якщо англійська – твоя рідна, зрозуміло, що результат буде кращий.

Скільки часу зайняла підготовка і як вона проходила?

Я до GMAT готувався сам. Знайшов у бібліотеці декілька книжок для підготовки і працював по них. До того ж, на офіційному сайті є безкоштовна програмка з тестами, яка дуже допомогла, адже після 2012 року книжки частково застаріли.

У день тесту було сильне хвилювання? Маєш якісь особисті лайфхаки чи поради?

Я був трохи знервований. Якщо платиш 250$, не хочеться, щоб все пішло на вітер. На пробних тестах за два дні до цього я набрав 640, за день – 620, а сам тест склав на 680.

 

 

Віталій Косач, інженер фізичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка

Віталій Косач

Ви стикалися у своєму житті із тестом GMAT? Коли і за яких обставин?

Насправді досвід у мене не надто великий. До математичної частини GMAT готував одну дівчинку минулого місяця.

У чому полягає специфіка підготовки математичної частини в порівнянні з українськими іспитами, ЗНО?

Специфіка GMAT, як і західної системи освіти загалом, полягає у тому, що 70-90% завдань носять прикладний характер, приклади якихось життєвих чи робочих ситуацій. В Україні (підозрюю, що так само на всьому пострадянському просторі) математичні завдання зазвичай подаються як суто математичні, накшталт: вирішіть рівняння таке-то, чи знайдіть відсоток від такого-то числа. У GMAT таких завдань дуже мало, натомість зазвичай задають щось практичне: ви поклали стільки-то грошей на депозит – скільки отримаєте прибутку через 5 років. Чи проектування клумби і розрахунок площі під копання чи щось подібне.

Інша відмінність – є нетипові завдання на математичну інтуїцію й на орієнтування у матеріалі, що в нас теж рідко зустрічається. Наприклад, в залі х (не більше 40) людей, всі вони можуть розсістися порівну за 4 столики, але лишиться ще 3-є, так само можуть розсістися порівну за 5 столиків, але лишиться також троє, або можуть розсістися за 6 столів, але лишиться не більше 3-х. Скільки людей в залі?

Маєте якусь пораду щодо того, як краще готуватися до таких «західних підходів»?

Якщо цей іспит збирається складати людина з наших терен, то бажано брати підручники для GMAT і пропрацьовувати їхні завдання, щоб вироблялася звичка і розуміння цих підходів. Також необхідно велику увагу звертати на англійську термінологію, бо можна заплутатись в умові. В іншому стандартні підручники до GMAT дозволяють підготуватись на досить пристойному рівні. Ще один момент – у GMAT є безкоштовна тестова програма, яка дозволяє також потренуватись із завданнями та спробувати пройти сам тест, причому не лише математичну частину. Це досить зручний інструмент.

В іншому ж сам іспит (принаймні математична його частина) не дуже вже важкий і якщо бути готовим до такого типу завдань і загалом непогано знати наш курс математики, то все має бути добре. Зокрема в ньому нема деяких відносно складних тем 10-11 класу, як то логарифмів, похідних, інтегралів, практично не зустрічав тригонометрії. Натомість приділяється певна увага статистиці і теорії ймовірності – це, вважайте, третій серйозний нюанс і відмінність.

Автор тексту: Вікторія Корнійчук
Редактор: Софія Пилипюк

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus