Що спільного між українськими стартапами і Netflix

GlobalLogic-1

Іноді гортаєш стрічку новин і не розумієш, чи це реальність, чи черговий епізод «Чорного дзеркала»: чат-боти допомагають побудувати особисте життя, Facebook розробляє власний віртуальний світ, а вчені обіцяють клонувати кошеня…

Проте розвиток ІТ та Інтернету речей – це не лише про інтерактивні серіали чи повільні селфі. Технології допомагають працювати швидше й ефективніше, створюють нові можливості для навчання і розвитку.

На ІT Arena 2019, найбільшій тех-конференції у Східній Європі, ми познайомилися з GlobalLogic – компанією, яка розробляла продукти для Avid, Volvo, The Economist, Reuters та McDonald’s. Поговорили про стартапи, технології та інноваційні рішення для буденних проблем. Ділимося найцікавішими інсайдами.

Як технології лікують

Команда інженерів GlobalLogic із Харкова, Львова та Миколаєва  запропонувала цікаве рішення для карет швидкої допомоги. Спеціальна система відеоспостереження дозволяє передавати дані про пацієнта з карети швидкої допомоги до лікарні в режимі real-time. Водночас для хворого готується операційна або приймальна кімната, а лікар стежить за роботою фахівців швидкої допомоги через відеозв’язок.

Щоб допомогти лікарям проводити операції, розробники з GlobalLogic створили нове рішення для Google Glass. Спеціальний додаток дозволяє швидко ідентифікувати і збирати хірургічні інструменти, визначає, які з них потребують ремонту, а які вже потрібно замінити.
 

Реклама

Як технології допомагають довкіллю

Інтерактивна платформа EcoHikе створена для тих, хто любить ходити в гори і дбає про навколишнє середовище. EcoHike дає змогу позначати на карті ділянки, забруднені різними видами відходів (як природними, так і штучними) або пошкоджені вирубкою лісу. Усі позначки на мапі перевіряють користувачі й адміністратори EcoHike. А майбутні версії програми дозволять знаходити на мапі забруднені ділянки і планувати туристичні маршрути таким чином, щоб не лише подорожувати, а й допомагати.

GlobalLogic-2

Як технології навчають

У GlobalLogic є програма, яка дозволяє студентам вивчати вбудовані системи за допомогою спеціальної розробки інженерів компанії. Embedded Starter Kit дозволяє майбутнім фахівцям створювати різні проєкти, наприклад, автоматичну поливалку для квітів, роботизовану руку або сенсор на базі технологій інтернету речей.  

6 українських університетів-партнерів у Києві, Харкові та Львові вже отримали понад 200 Embedded Starter Kits для проведення спільних навчальних курсів, а в найближчі 2 роки програму представлять у 15 університетах України.

Ще однією крутою розробкою для навчання інженерів є роборука. Вона створена спеціально для вивчення і розширення можливостей роботизованих систем. Це універсальна система-акселератор, на базі якої інженери можуть створювати нові роботизовані пристрої.

Як технології відкривають світ

Проєкт Pixellot від Львівських інженерів GlobalLogiс – це можливість побачити світ на всі 180 градусів. Розробка дозволяє переглянути трансляцію спортивних подій в інтерактивному форматі. Вона забезпечує автоматичне і ручне відеоспостереження в заздалегідь визначений час і не потребує жодних додаткових налаштувань. Система Pixellot складається з панорамної камери і стандартних комп’ютерів, які запускають Machine Learning алгоритми для керування панорамним та HD відео. Камера має роздільну здатність до 8К та дозволяє робити панорамні фото й відео з кутом охоплення у 180 градусів. Тобто глядач самостійно може обрати ракурс перегляду спортивної гри.

Система Virtual Cockpit перетворює автомобіль у справжню «віртуальну кабіну» майбутнього. Вона дозволяє запускати інформаційно-розважальне та операційне програмне забезпечення (наприклад, Linux і Android одночасно) на одному процесорі. І водночас це не впливає на функціональність, безпеку чи надійність існуючих систем, але дозволяє ефективніше використовувати ресурси.

GlobalLogic-3

Як технології взаємодіють

У віртуально-інтерактивно-технологічному світі цінуються інноваційні рішення. Особливо всередині компаній, які вже є успішними на своєму ринку. Тому Facebook викупила стартап CTRL-Labs, який розробляє технологію читання думок, Apple запускає стрімінговий сервіс, а Ілон Маск працює над своїм Neuralink.

Українські компанії теж підтримують внутрішні стартапи. GlobalLogic активно підтримує розвиток напрямку Proof-of-Concept (PоC), у якому інженери розвивають власні ідеї та створюють цікаві рішення разом із колегами. Мета таких проєктів – розвинути експертизу, відточити свої вміння та вивчити щось нове в суміжних сферах діяльності. І без різниці, чи ти джуніор, чи інженер зі стажем. Якщо ідея має бізнес-цінність – її треба втілювати. Принаймні так це працює у GlobalLogic.
 
Кожен український стартап має  унікальну історію. Хтось тестив розробки на міжнародних акселераторах, для когось усе почалося з ідеї, яку вчасно зрозуміли й підтримали. Для багатьох тут діє одне з правил успіху Netflix: «big data + big ideas» («великі дані та великі ідеї»). Як результат – проєкти, що цікавлять інвесторів з усього світу. І цим варто пишатися.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus