Усе необхідне, щоб вивчити гінді

india4 (1)

Добірка онлайн-курсів, інтернет-порталів, словників, підручників та каналів на YouTube – усе, що знадобиться для вивчення гінді

Гінді є однією з найпоширеніших мов світу і займає п’яту сходинку відповідного рейтингу: нею розмовляють майже півмільярда людей. Ця мова подібна до урду, разом з якою ділить статус державної мови Індії. Перегляд індійського кіно в оригіналі, подорож до цієї екзотичної країни, спілкування з її вихідцями – хоч би що мотивувало тебе вчити гінді, ми маємо для тебе готову добірку потрібних ресурсів.

Онлайн-курси

Memrise. Масштабна добірка різноманітних курсів, що будуть корисними кожному, хто планує вивчати гінді. На Memrise можна знайти програми для вивчення лексики на конкретну тему і курси, які стосуються окремих питань граматики або призначені для покращення навичок мовців середнього рівня.

Duolingo. Наразі курс перебуває на стадії розробки. Охочі можуть зареєструватися та отримати сповіщення про запуск програми – орієнтовно в червні 2018 року. Англомовна програма передбачатиме класичне вивчення базової теорії та велику кількість вправ.

Перелічені далі онлайн-курси не є безкоштовними. Вони розміщені на платформі Udemy й передбачають оплату за користування матеріалами й отримання сертифікату – 14 доларів. Щоб визначитися з курсом, радимо детально ознайомитися з програмою кожного.

Hindi Writing: Tips and Techniques. Курс містить великий обсяг відеоматеріалу. Студентам пропонують до розгляду різноманітні теми, опанування яких дозволить навчитися добре писати й розуміти написане.

Learn Basic Hindi for Travelling to India. Експрес-курс для тих, хто планує здійснити подорож до Індії. Усього програма передбачає 4 лекції, які стосуються тем їжі, побутових розмов, мінімальних фінансових операцій, пошуку різних сервісів тощо.

Learn Hindi – Hindi Basics for beginners. Мета програми – поліпшення вимови студента й опанування ним десяти простих тем. Користувачі вивчатимуть базові слова і фрази.

Learn Hindi SUPER Easy. Курс містить матеріали для вдосконалення вимови, вивчення лексики й граматики гінді. Усього програма охоплює понад 20 коротких відеоуроків.

Let’s Learn Hindi through English. Програма передбачає не тільки опанування граматики гінді, а й ознайомлення з культурою, традиціями Індії, обговорення звичних побутових тем. До курсу входять 8 лекцій.

india5 (1)

Реклама

Інтернет-портали

Хинди – легко! Ресурс пропонує не тільки вивчити мову, а й дізнатися більше про історію та культуру Індії. До послуг користувача – навчальні матеріали, розмовник і словник за темами.

HindiPod101. Портал містить більш як 880 уроків та відеороликів. Великою перевагою є можливість обирати один із чотирьох рівнів та поступово засвоювати матеріал. На сайті є детальні уроки у форматі PDF, інструменти для вивчення лексики і форуми для обговорення.

Rocket Languages. Сайт пропонує матеріали для вивчення багатьох мов, зокрема гінді. Тут можна вивчити слова, граматичні правила, опанувати окремі особливості й покращити вимову. Мета проекту – допомогти користувачеві зрозуміти механіку іноземної мови.

Devanagari Script Tutor. Онлайн-інструмент для вивчення алфавіту деванаґарі. Крім опанування теорії, користувачі проходять тести для закріплення матеріалу.

Loecsen. Уже знайомий нашим читачам ресурс, який ми згадували в попередніх добірках. За аналогією до інших мов, користувачі вивчать лексику із 17 побутових тем, закріплять знання за допомогою вправ, завантажать тематичні матеріали в MP3 та PDF.

Словники

Хинди-русский словарь. Старе видання 1959 року стане в пригоді під час вивчення гінді. Книга вміщає близько 40 000 слів.

india1 (1)Hindi-Rusi. Простий у користуванні онлайн-словник. На порталі також можна повчити алфавіт і числівники, долучитися до форуму, залишити запитання.

Shabdkosh. Ресурс для англомовних користувачів. Після перекладу словник також пропонує прослухати слова та ознайомитися з довідками: лексичними значеннями, синонімами, антонімами, морфологічними ознаками.

Підручники

Самоучитель языка хинди, Н. Лазарева. До 40 уроків входять теми різного рівня складності. Книга передбачає поступове ознайомлення з гінді: алфавітом деванаґарі й граматичними правилами. У комплекті – прописи та CD-диск.

Учебник языка хинди, О. Ульциферов. Підручник призначений для студентів першого року навчання та початківців, які вивчають гінді самостійно.

Hindi (Teach Yourself). Корисна англомовна книга для початківців і тих, хто раніше трохи вивчав гінді. У комплекті можна придбати CD-диск.

Practice Makes Perfect Basic Hindi, Sonia Taneja. Підручник стисло пояснює правила, після чого закріплює інформацію великою кількістю вправ. За допомогою посібника можна покращити навички письма й говоріння, а також поповнити лексичний запас.

Teach Yourself Beginner’s Hindi, Rupert Snell. До англомовного посібника входять 12 уроків для початківців. Кожне заняття містить діалоги, граматичну частину, словник і вправи. У комплекті з книгою – два диски.

india3 (1)

YouTube-канали

Полиглот. Выучим хинди за 16 часов! Російський проект для вивчення мов також пропонує опанувати початковий рівень гінді. Усі ролики у вільному доступі.

Anil Mahato. Власник каналу крок за кроком навчає підписників читати, писати і вимовляти літери гінді. Серед роликів є повноцінні відеоуроки та окремі поради, що стосуються тематики каналу.

HindiLearner. Канал пропонує майже 200 відеороликів для початківців. Серед них – діалоги на різноманітні теми, зняті у форматі мультфільмів.

Learn Hindi. 73 короткі відеоуроки разом складають повноцінний курс. Підписники каналу вивчатимуть основи фонетики, лексики і граматики гінді.

Долучайся до обговорення запропонованих ресурсів та обов’язково пропонуй власні варіанти в коментарях.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus