Генії-двієчники: відмазка для батьків

Напевно, усі ми в дитинстві потрапляли у схожу ситуацію. Ти приходиш зі школи з поганою оцінкою й батьки починають розмову: «Ти зовсім перестав вчитися. Треба ж старатися!» «Хіба генії погано вчилися?» – запитують вони. «Так!» – відповідаєш ти і демонструєш нашу статтю.

circle (7)

Томас Едісон

Маленький Томас Едісон був дуже проблемним учнем. Хлопчик страждав на дислексію і йому було складно сприймати написане. До того ж майбутнього генія не вабив сам процес навчання, де все базувалося на простому запам’ятовуванні інформації. Хлопець цікавився структурою речей, хотів знати про все, що його оточувало, а тому ставив запитання, на які викладачі не завжди могли відповісти. Не дивно, що він був останнім за успішністю у класі, а один із вчителів навіть називав його відсталим.

Батько Едісона також вважав, що із сина нічого не вийде, й лише мати Ненсі вірила в нього. Вона забрала хлопчика зі школи й почала навчати вдома. Що було далі, відомо всім – Томас Едісон став одним із найгеніальніших винахідників кінця ХІХ – початку ХХ століть. І все завдяки вірі матері.

circle (5)

Вінстон Черчилль

Один із провідних політичних діячів ХХ століття. Він очолив уряд Великобританії в роки Другої світової війни.

Шкільні роки Черчилля також не можна назвати успішними. Хлопчику подобалися географія й історія, а ось латина й математика ніяк не запам’ятовуватися.

Коли юному Черчиллю виповнилося дванадцять, він складав вступний іспит у школу Харроу. Це був перший іспит у житті, який він з гідністю провалив. Чому з гідністю? Тому що його все-таки прийняли до школи. Серйозним фактором стало прізвище Спенсер-Черчилль, яке хлопчик отримав від діда, дуже впливової людини. Однак Вінстон потрапив до найслабшого класу, чим дуже засмутив батька.

Хлопцю все-таки вдалося знайти улюблені предмети: англійська мова, географія, фехтування і військова справа. На попередніх іспитах із військової служби він отримав найкращі оцінки з усієї школи. Вінстон почав серйозно замислюватися над військовою кар’єрою й намагався вступити до королівського військового училища Сендгерст. Це вдалося йому лише з третьої спроби.

circle (4)

Оноре де Бальзак

Відомий французький письменник не відчував пристрасті до навчання. Оноре не любив Вандомський коледж-інтернат, куди його віддали батьки. А справді, за що його любити, коли перебуваєш там протягом усього року, а рідні не тільки не відвідують, а навіть не забирають на канікули? Не дивно, що в атмосфері самотності та нерозуміння юнак абстрагувався від зовнішнього світу й занурився в себе.

Його не цікавила жодна наука, тому вчителі вирішили, що хлопець просто ледацюга й бовдур. До речі, доля Бальзака дуже схожа на історію Гаррі Поттера, адже Оноре теж був змушений провести багато часу в комірчині під сходами, такому собі «карцері» для поганих учнів. Однак для хлопця це була найкраща альтернатива, адже там він міг повністю зануритися у книги, які дуже любив.

Що з цього можна винести? Юний Бальзак просто віддавав перевагу тому, що дійсно захоплювало, а потім перетворив захоплення на своє життя.

circle (3)

Отто фон Бісмарк

Майбутній «залізний канцлер» Німецької імперії зірок з неба не хапав. Його не цікавили точні науки, культура й історія, але подобалися німецька і французька мови, а також політика. Родина Бісмарків належала до юнкерів – нащадків лицарів-завойовників, які заснували перші німецькі поселення. У них часто гостювали люди з придворних кіл, офіцери, генерали й інші юнкери. Гостей і господарів об’єднувала служба прусському королю. Звісно, головною темою для обговорень була політика, тому Отто вже з дитинства почав занурюватися в цю сферу.

Бісмарк не лише посередньо вчився. Вступивши в 17 років до Геттінгенського університету, він відразу почав працювати над репутацією. Вона була неабияка: 25 дуелей за 10 місяців (через відстоювання політичних поглядів) і 18 годин гауптвахти за публічне пияцтво. У 1833 році молодий Бісмарк кидає Геттінгенський університет і вступає до Гумбольдтського університету в Берліні. Він не ходив на лекції, надавав перевагу репетиторам, які часто відвідували його перед іспитами.

Відповідальним працівником Отто теж не був. На початку кар’єри начальство вважало Бісмарка «тупим», а на роботу молодика брали лише за протекцією. І працював він лише доти, доки не ставало нудно. «Моя гордість вимагає, щоб я наказував, а не виконував чужі накази!» – якось заявив «залізний Бісмарк».

circle (1)

Річард Бренсон

Геніальний бізнесмен, засновник корпорації Virgin Group і почесний лицар Великобританії в дитинстві також не вирізнявся особливими розумовими здібностями. Але це зумовлено не тим, що йому було складно засвоювати інформацію… Хоча, насправді, було. Бренсон страждав на дислексію й дізнався про це лише у дорослому віці. «Як і Томас Едісон!» – згадаєш ти й матимеш рацію.

Багато геніальних і талановитих людей страждали і страждають на дислексію: Кіра Найтлі, Том Круз, Гай Річі, Лів Тайлер, Кіану Рівз, Генрі Форд, Агата Крісті, Джон Чемберс. Та це не завадило їм досягнути світового успіху й визнання.

А ці геніальні діти знехтували своїм талантом

Майкл Кірні – закінчив університет у 10 років (за це його занесли до «Книги рекордів Гіннеса»), у 17 уже викладав у коледжі. Кірні так і не вдалося здобути славу відомого науковця, однак він спромігся двічі взяти участь у шоу «Хто хоче стати мільйонером?». Першого разу він переміг, а от другого отримав лише 25 000 $.

Ендрю Геллібьортен – математичний геній, IQ якого складав 145 балів. У 16 років вступив до Університету Данді (Шотландія), з якого його виключили через 6 місяців. Після цього хлопець почав будувати кар’єру в «МакДональдс».

Крістофер Ланган – чоловік, якого американські журналісти називають «людиною із найвищим IQ (195) у США». У школі був відмінником, але університет так і не закінчив. Він вважав, що професори не спроможні навчити його новому. Наукової кар’єри не збудував, зараз працює лісником.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus