Гендерна нерівність у Вікіпедії

We Can Edit

Фонд Вікімедіа вирішив, що потрібно залучати більше жінок до редагування Вікіпедії. Для цього виділили 250 тисяч доларів.

Співробітниця Фонду Вікімедіа Сіко Бутерс  висловила думку, що в проектах Вікіпедії протягом тривалого періоду спостерігається статевий дисбаланс.

Сіко є очільником Комітету з видачі індивідуальних грантів. Вона хоче заохотити жінок робити більше правок у Вікіпедії, спонукати їх писати статті на суто жіночу тематику та підвищити інтереси прекрасної статі до отримання грантів.

Пані Бутерс цікавлять багатомовні проекти Вікіпедії. Українська мова, зокрема, визначена в списку пріоритених. Інші вказані мови: англійська, іспанська, арабська і дві мови Індії – Малаялам і Телуґу.

Наразі на сайті проекту Wikimedia триває кампанія з пошуку волонтерів для підготовки сторінок до перекладу різними мовами. З початку березня планується підбір ідей, як все ж таки залучити жінок до Вікіпедії. Реалізація задуманого почнеться вже наприкінці весни.

Кінцеві підрахунки мають показати, скільки жінок вдалось долучити до вікі-гарему пані Сіко. Вона сподівається, що в розділах Вікіпедії побільшає статтей на жіночу тематику, а число грантових проектів, поданих жінками, зросте відсотків на 50.

Фото: meta.wikimedia.org

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus