Гарвардські генетики планують відродити мамонтів

мамонт

Учені Гарвардського університету на зборах Американської асоціації сприяння розвитку науки повідомили, що планують відродити мамонтів. Основою стане ген азіатського слона.

Професор Джордж Черч розповідає: «Наша мета – створити гібридний ембріон слона і мамонта. Насправді він буде більше схожий на слона з деякими характеристиками мамонта. Ми ще не прийшли до цього, але це може трапитися через кілька років».

У нової тварини будуть маленькі вуха, підшкірний жир, довга космата шерсть і кров, що «не боїться» морозу. Для цієї операції використають технологію CRISPR. Вона дозволяє точно визначити ДНК замерзлого тисячі років тому мамонта.

Учений планує вирощувати гібрид у штучній матці й не використовувати сурогатну матір-слона. Технологія інкубатора для ссавців ще не створена. Тому мамонт народиться через декілька років.

Черч вважає, що гібрид допоможе зберегти популяцію азіатського слона, хоч і в зміненій формі. Але інші науковці не впевнені в користі цієї процедури.

«Мамонт не був просто набором генів, він був соціальною істотою, як сучасний азіатський слон. Що відбудеться, якщо з’явиться гібрид слона й мамонта? Як його сприймуть інші слони?» – говорить професор зоології Університету Манчестера Матью Кобб.

Фото: eastnews.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus