Французькі студенти про криваві часи для своєї країни

Події, що трапилися у Франції за останні півтора року, шокували Європу. Незважаючи на війну в Україні, європейці все ще почувалися безпечно. До моменту, коли 9 січня 2015 року терористи розстріляли редакцію Charlie Hebdo.

Тепер Франція живе в умовах високої терористичної загрози, сотні людей загинули, багатьох ув’язнено. Ми поговорили з французькими студентами та дізналися, як вони бачать боротьбу з терористами, яке бажання є спільним для наших країн та чому Франція – незламна.

студент7

Baptiste Jargot

Я розумію, що бомбардування Сирії – це причина атак на мирне населення. Але навіть якщо ми припинимо боротьбу, ІДІЛ не зупинить атаки. Тож нам доведеться продовжувати боротися. 75 років тому світ був у вогні через людину, яка щодня хотіла більше й більше – незважаючи на те, скільки людських життів це коштувало. Тоді вільні нації об’єдналися, і зараз повинні зробити те ж саме.

Одна з проблем Франції – наявність расистів, які не розуміють, що далеко не всі араби погані люди. Вони думають, що закрити кордони для біженців – вихід. Та це найгірша ідея для уряду. По-перше, навіть закритий кордон можна перетнути. По-друге, радикально налаштовані люди живуть у Франції і продовжать нападати на мирних жителів.

Що ж робити? Влада повинна збільшити бюджет на оборону. А простим людям потрібно запам’ятати: байдужість – найкращий метод боротьби проти ІДІЛ. Чим менше ми про них говоримо, то менше боїмося, а їхні атаки не так сильно роз’єднуватимуть націю. Наприклад, щодо подій у Ніцці – шкода, що телебачення показало атаку, адже це шокувало людей. Страх – єдина ефективна зброя в арсеналі ІДІЛ. Якщо ми піддамося, то будемо бачити зло всюди – не існує більш сліпої людини ніж та, що засліплена страхом. Тому ми повинні боротися – і неважливо, скільки часу нам знадобиться, щоб перемогти.

студент6

Реклама

Julien Monchain

Як на мене, зміцнення кордонів чи посилення ударів по Сирії та Іраку – це найдурніша річ, яку тільки можна вигадати. Під час таких бомбардувань французький уряд убиває багато невинних людей. Знаю – мою думку розділяють й інші. Настав час вшанувати пам’ять жертв, молитися за них, підтримати їхні сім’ї. Однак насамперед це можливість подумати. Ми повинні зробити правильний вибір, і бомбардування інших країн – не вихід, а навпаки – проблема.

Ми повинні виразити протест політиці уряду щодо біженців та війни на Середньому Сході. Зараз влада створює страх перед біженцями й вселяє нам думку про те, що вони – причина терористичних актів. Однак біженці не є проблемою: ці люди знаходяться тут не для того, щоб вкрасти наші робочі місця чи будинки. Навпаки, вони можуть дати більше, ніж взяти. Це не питання кольору шкіри, релігії чи національності – лише того, чи можемо ми допомогти іншим. Адже, чорт забирай, ми всі одного виду!

студент5

Charles Gonckel

Ніч на п’ятницю, я лежу у своєму ліжку. Десь о пів на десяту вечора друг надсилає повідомлення з Ніцци (його батьки мають будинок на Англійському променаді). Вони повернулися додому після того, як дізналися, що якийсь божевільний знищив людей вантажівкою… і побачили мертві тіла, що лежать просто перед їхньою оселею.

Те, що сталося – справжня трагедія, однак я не надто здивований. Наша служба безпеки напружено працює, але вона не може захистити всіх. Фактично, ми знаходимося у стані війни, і через це помирають невинні – і на Сході, і у Франції. Це протистояння не може закінчитися мирно, тому ми повинні об’єднатися із союзниками, щоб здолати ворогів. Якщо ми вирішимо здатися, то атаки у всьому світі не зупиняться, а справи стануть ще гіршими.

Жителі Франції мусять знати одне – ми ніколи не будемо повністю в безпеці, але потрібно зберігати спокій для того, щоб підтримувати мир і порядок, молитися за загиблих і їхні сім’ї та підтримувати наші силові структури. Рівень безпеки повинен бути високим, незважаючи на те, що захистити всіх неможливо. У тій же Ніцці – хто міг протистояти людині у вантажівці, яка була всемогутньою в порівнянні з її жертвами?

студент4

18-річний студент з міста Ренн

Кожен теракт викликає нові емоції. Якщо в листопаді та січні я був шокований, то зараз я злий. Ми кожної миті можемо очікувати на нові теракти, але я не хочу, щоб моя країна жила у постійному страху. Українці розуміють те відчуття, коли твоя країна, в яку віриш, під загрозою та на межі справжньої війни. Тому єдине, чого я хочу – щоб політики взяли на себе відповідальність та гарантували безпеку в державі.

Для цього нам необхідно вжити коротко- та довгострокові заходи. Щодо перших – треба дозволити поліцейським використовувати зброю під час та після роботи, а також створити національне агентство з питань тероризму. Ми повинні посилити військову боротьбу проти ІДІЛ і дати зрозуміти терористам, що вони проведуть усе своє життя за гратами. Чому б взагалі не створити окремі для них в’язниці?

Щодо довгострокових заходів – треба зменшити роль релігії у політичному та соціальному житті. Реорганізувати школи, щоб вони поширювали цінності (особливо серед нащадків іммігрантів), прийняті у французькому суспільстві. А нарешті знищивши ІДІЛ, припинити західну політику постійного втручання, яку ми ведемо з часів Буша на Середньому Сході.

студент3

Michele Pieroni

Терористи живуть у Франції та мають французьку візу. Тож ми повинні шукати культурний шлях для вирішення ситуації, що продемонструє важливість свободи та знизить нерівність, яка існує в суспільстві. А саме – центром усього повинна бути людина, а не сучасна нераціональна економіка. Політика мусить не лише керувати, а й рухатися в майбутнє разом із народом, якому потрібна надія та політичний діалог. Саме так виглядає демократія, співпраця, що знизить нерівність та знищить фанатизм.

студент2

Elmehdi

Те, що відбулось у Ніцці – жахливо і трагічно. Минулої суботи я їздив туди та гуляв Англійською набережною, де сталася трагедія. Вона дуже маленька. Я навіть не розумію, як на ній помістилась вантажівка. І головне – як поліція цього не помітила. Виникає ще багато запитань і одне з основних: чому теракти стаються так часто саме у Франції? Так само я збентежений, чому це не сталось під час Євро? Може теракти оминули Євро, бо це бізнес, вигідний усім сторонам?

Якою б не була справжня причина, я залишаюсь проти будь-якої форми насилля. Ніхто на цій планеті не має права вбивати людей. Але я кажу не тільки про події у Франції. Згадаємо теракти у Туреччині, Саудівській Аравії, щоденні вбивства у Палестині, Іраку, Сирії, Африці. Там гинуть мільйони людей, але ніхто про це не говорить.

студент1

Oussemah Ouali

Я злий через події у Ніцці, хоч і розумію, що люди не можуть запобігти терактам. Це обов’язок уряду. Але буду відвертим, мені не подобається наша зовнішня політика. Ми знищили Лівію 5 років тому, хоча не повинні втручатися у громадянську війну. Тепер ми розплачуємося за те, що наробили на Середньому Сході та Африці.

Думаю, Франція повинна припинити бомбардування території країн, чиї землі захоплені «Ісламською державою», адже і там гине невинне населення. Крім того, проблема з ІДІЛ не тільки в Сирії та Іраку, адже їхні прибічники живуть і в самій Європі. Останні теракти в Франції здійснили французи та європейці, які були пов’язані з «Ісламською державою». Тож головна проблема Франції знаходиться всередині країни. Ми повинні посилити безпеку в країні, щоб уникнути наступних терактів.

Я не кажу, що нам треба здатися. Ми можемо фінансово підтримувати місцеву армію в Іраку та Сирії. Але я не хочу, щоб ми безпосередньо втручалися. Така політика ставить під загрозу нашу країну. І, якщо бути відвертим, я мрію про країну, яка не втручається в жодну війну.

Фото: Franck Fernandes, соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus