Дослідники: фото профілю у соцмережах впливає на кар’єру

соцмережі

Бельгійські вчені довели, що роботодавці звертають увагу на фотографію претендента на роботу, яку він розміщує в соцмережі.

За підрахунками вчених, «правильний» знімок може збільшити шанси потрапити на співбесіду чи роботу на 40 %.

Щоб переконатися в цьому, дослідники розіслали 2112 фальшивих резюме компаніям у Бельгії, де були відкриті вакансії. Анкети кандидатів на однакову роботу відрізнялися тільки іменами, ступенем освіти та знімками у соцмережі. Було створено стільки ж підробних профілів у Facebook із закритим доступом до інформації, окрім фотографій.

«Кандидат з найбільш відповідним фото отримав на 21% більше позитивних відгуків на заявку, ніж той, що розмістив менш вдалий знімок», – говорить професор Стейн Баерт з Гентського університету.

Виявилося також, що сторінки більш освічених людей перевіряють частіше. Вчені пов’язали це з тим, що люди з меншою освітою швидко відсіюються у процесі розгляду резюме.

Вчені також провели альтернативний експеримент, де резюме включало фотографію, і виявили, що це фото впливає на роботодавця так само, як і фото профілю у Facebook.
1 і 2 – приклади «вдалих» фото для профілю, 3 і 4 – таких, що можуть зменшити ваші шанси (фото 3 має кращий відгук, ніж 4).

1_2

3_4

Фото: stock-up, соцмережі

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus