Студенти фотографують для Вікіпедії: проект «ВікіФото»

вікіфото

На початку травня у Харкові стартував проект «ВікіФото» в рамках «Освітньої програми Вікіпедії», який передбачає участь студентів у наповненні Вікіпедії та Вікісховища світлинами з населених пунктів України.

«Освітня програма Вікіпедії», яка полягає у написанні студентами статей до Вікіпедії замість традиційних рефератів, на цей час реалізується вже у понад 70-ти країнах світу. Разом з тим, Громадська організація «Вікімедіа Україна» цього року вирішила розширити рамки «Освітньої програми Вікіпедії» за рахунок окремого проекту «ВікіФото», до якого долучились студенти Харківського національного університету радіоелектроніки.

Ідея проекту «ВікіФото» полягає у фотографуванні студентами багатьох об’єктів у населених пунктах України: від адміністративних, культурно-освітніх та пам’яток історико-культурної спадщини і об’єктів природно-заповідного фонду України до об’єктів сфери торгівлі, природи та головних майданів і вулиць в українських містах, селищах та селах.

Пізніше студенти мають завантажити свої власні фотографії, які будуть зроблені протягом періоду, що відведений на фотографування (цієї весни це 30 квітня – 17 травня), до Вікісховища на засадах вільних ліцензій, зробити їхній опис українською мовою, категоризувати, а також поліпшити статті в українській Вікіпедії про ці населені пункти своїми фотографіями.

Проект триватиме до кінця травня. Планується продовжити проект у вересні та розширити його на інші виші не тільки Харкова, а й всієї України. Також вже восени студентам запропонують поряд з фотографуванням їх сіл та містечок поліпшити інформативну якість статей про них, оскільки більшість статей про населені пункти України є невеликими за обсягом.

Фото: stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus