Трохи мотивації з Форуму для стипендіатів Фонду Віктора Пінчука

завтра юа

Щороку стипендіати Фонду Віктора Пінчука збираються на традиційний Форум. Цьогоріч він був ювілейним – десятим. «Студвей» потрапив на відкриття і приніс звідти трохи мотивації.

За 10 років Фонд Віктора Пінчука видав більше 2 тисяч стипендій у рамках стипендіальних програм «Завтра.UA» та «Всесвітні студії». Організатори кажуть, що обидві програми мають на меті сприяти вихованню молоді – вона отримає гарну освіту, досвід життя у відкритих суспільствах та здатність робити зміни.

Віктор Пінчук (засновник Фонду Віктора Пінчука): «Ми почали роботу десять років тому. Перед нами – найкращі. Наші агенти майбутнього вже в парламенті, в різноманітних НГО і т. д. Попереду – великі успіхи.

Освіта сьогодні – ключ до успіху. Але цю замилену фразу ви чули від батьків та вчителів тисячі разів. Тому скажу інакше: якщо раніше у світі вели боротьбу за території та основні природні ресурси, то сьогодні головний капітал – людський мозок. Найбагатші сучасні компанії – Google, Apple, Microsoft, Facebook – створені мозком і людьми.

Освіта важлива для того, щоб примножувати багатство і рухати прогрес. Але є археважливі умови для цього: верховенство права, сприятливий інвестиційний клімат, відсутність корупції. Західним друзям легше – це вже зробили до них. Вам доведеться працювати трохи тяжче.

Цьогоріч у нас новинка: ми з випускниками програми «Всесвітніх студій» стали кофаундерами і скинулись на одну зі стипендій. Тепер колишні учасники спільно фінансують майбутніх».

мустафаМустафа Найєм (народний депутат України VIII скликання): «У нашій країні не так багато людей, які дивляться у майбутнє, прораховуючи два-три кроки наперед. Це ті, хто мислить і відчуває інакше, ті, хто довгий час сприймався системою як загроза. З 2006 року, за час існування стипендіальних програм, нові покоління отримали можливості створювати майбутні цінності».

Олексій Рябчин (народний депутат депутат України VIII скликання): «Колеги-українці за кордоном часто працюють на керівних посадах та отримують гарну зарплатню. Але там вони всього лише гвинтики системи. Вони хочуть повернутись до України, бо можуть тут самореалізовуватись і робити фантастичні речі.

стипендіяКоли я був стипендіатом «Всесвітніх студій», то познайомився з багатьма людьми. Між мною та моїми колегами з університету була значна відмінність: їх відправила на навчання держава, яка заплатила за їхню освіту. Вони знали, що повернуться і працюватимуть на державу. Вони пишались цим.

Я розумів, що не зможу працювати на державу Януковича. Коли розпочався Євромайдан, і я у себе в Донецьку ним, фактично, і займався. Коли Майдан переміг, відкрилися соціальні ліфти, багато молоді зайшло до Парламенту, Уряду.

До речі, свій диплом, який я захищав у Великобританії, я впровадив у законопроект, який ми імплементуємо в Україні».

лещенкоСергій Лещенко (народний депутат України VIII скликання): «У тому житті, яке вас чекає попереду, буде багато викликів та випробувань. Однак зараз ви потрапили у правильне середовище, яке зробить вас лідерами. Я переконаний, що за вами майбутнє. Змінюйте систему, щоб змінилась Україна».

Андерс Фог Расмуссен (колишній генеральний секретар НАТО та прем’єр-міністр Данії, радник П. Порошенка): «Відбір на програми здійснюється за такими критеріями, як лідерські якості, академічна успішність та наявність візії подальшої діяльності. Зважаючи на кількість стипендіатів, у мене великі очікування від вашої країни: Україна має великий потенціал, але потерпає від недолугого політичного лідерства та системної корупції. Чи може вона щось зробити з цим?

виступНаведу в якості успішного прикладу Польщу. Польща з 90-х років трансформувалась з пострадянської країни у сучасну європейську. Три причини, чому Польща стала успішною: економічні реформи, демократичні права, економічна інтеграція. Ліберальна фінансова політика, незалежна податкова, верховенство права, свобода слова – все це відкрило двері до європейського простору та принесло прибутки від уніфікації ринку. Фактично, це заслуга розумних польських менеджерів. Поляки почуваються сьогодні захищеними і можуть думати про покращення майбутнього.

2014 рік був не найкращим для України, але зараз відкрито вікно для змін. На політичному рівні Україна готова розпочати реформи, тому потрібно мобілізувати всі сили на боротьбу з корупцією. Демократичний транзит – це, з одного боку, права людини і демократичні вибори, а з іншого – держава, що поважає гідність людини і діє згідно з її інтересами.

аудиторіяМайбутні лідери, це ваш шанс зробити зміни в Україні. І ви повинні бути готові до того, що доведеться працювати дуже важко.

Мій рецепт боротьби із розчаруванням: завжди намагаюсь пам’ятати, що ніколи не можна здаватись. Окей, не можете досягнути великої цілі зараз, розбийте її на маленькі. Досягайте, але не зупиняйтесь. Радійте, що змогли подолати цю сходинку, але завжди майте перед собою наступну. А взагалі, коли відчуваю втому, я тиждень не читаю новин і тікаю від медіа. Допомагає».

Фото: Влад Манджос.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus