Фортеця на Дністрі

хотин

Хотин – місто з понад тисячолітньою історією, розташоване на правому березі Дністра на межі Чернівецької та Хмельницької областей. Переїжджаючи міст через річку, ти долаєш той кордон і натрапляєш на старовинну фортецю, яку хочеться роздивитися зблизька. Тож вирушаємо до одного із семи чудес України!

Як доїхати?

Хотин – невеличке місто, чисельність населення якого ледь досягає 10 тисяч осіб (за даними 2017 року). Найближча залізнична станція – Кам’янець-Подільський, розташована на відстані 25 км. Тож добиратися доведеться своїм транспортом, автостопом чи автобусом.

До Хотина регулярно прямують маршрутки з Кам’янця-Подільського та Чернівців:

  • адреса автовокзалу в Кам’янці-Подільському: вул. Князів Коріатовичів, 19; вартість квитка – приблизно 30 грн.
  • адреса автовокзалу в Чернівцях: вул. Головна, 219; (дістатися можна тролейбусами № 3 та № 6, перший із яких їде повз залізничний вокзал). Вартість квитка – від 60 грн.

Нюанс: якщо їхати з Кам’янця, то треба просити водія, щоб зупинив біля фортеці. Тоді від місця висадки доведеться пройти пішки ще два-три кілометри.

хотин

Реклама

Що побачити?

Головне, заради чого їдуть до Хотина, – фортеця. Історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» і є тим дивом, яке входить до списку «7 чудес України». Найкраща пора для поїздки – весна чи літо. Ранньою весною тут досить малолюдно. Можна спокійно оглянути всю територію фортеці, відвідати музей знарядь для тортур. А ще вийти стежкою на скелястий берег і сфотографувати все, що заманеться, не переймаючись, що якийсь нефотогенічний турист зіпсує кадр. Але щойно пригріє сонце – місто заповнюється туристами.

Цікавий факт: саме в Хотинській фортеці знімали відомі художні фільми, як-от «Тарас Бульба» (2009) і «Д’Артаньян та три мушкетери» (1978).

Вартість квитків:

  • вхідний квиток для студентів / дорослих – 35 та 70 грн. Для учнів шкіл вхід безкоштовний.
  • екскурсія для групи – 250 грн.

кемпинг

Де їсти? Де спати?

Якщо ти рушаєш на цей вікенд не тільки за архітектурою, а й за природою, то життя в наметовому містечку – найприкольніший із варіантів. Адже все найцікавіше відбувається саме там! Це такий собі гуртожиток просто неба.

Якщо ж ти прихильник комфорту та стін, що не хитаються від вітру, – можна зупинитися в одному з готелів:

  • готель «Хотин», вул. Олімпійська, 68-А (біля магазину «Норма»). 
Орієнтовна вартість номерів – від 400 грн. При готелі є кафе, де можна смачно та недорого поїсти.
  • готель «Фортеця», вул. О. Кобилянської, 1. Вартість номерів – від 300 грн.
  • готель «Старий млин», вул. Чернівецька, 47-51. Ціни за номер можна дізнатися за телефоном (099)-353-61-33.

Але все-таки найкращий варіант – це залишитися на ніч у Кам’янці. У Хотині туристи не затримуються довше, ніж на пів дня, тож і рівень сервісу та послуг, м’яко кажучи, тримається на рівні 90-х.

З голоду в Хотині ти точно не помреш! У місті є чимало кафе та піцерій: «Rock’n Blues Pizza», «Ладья», «Сімейне кафе», ресторан «Дністер». Є декілька супермаркетів, де можна закупити продукти та приготувати щось самостійно.

Що привезти?

Найголовніше, що варто привезти із собою з Хотина, – враження та спогади. І не забудь зробити якомога більше гарних світлин!

Також можна прихопити на пам’ять камінчик із берега Дністра (будь ласка, не виколупуй з фортеці!). Або, хоч як це банально, придбати магнітик із зображенням Хотина, який, до речі, важко знайти десь в іншому місці.

Фото: bustedwallet.com, static.panoramio.com, katalleya.com.ua

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus