Фольклористика та прикладне дослідження спадщини в Тартуському університеті

LINNAVAADE

Студентка Тартуського університету Анастасія Авраменко розповідає про свій досвід навчання на магістерській програмі «Фольклористика та прикладне дослідження спадщини».

Уже в той час, коли я закінчувала навчання на бакалаврській програмі з української філології в НаУКМА, я почала замислюватися над вступом до магістратури. Я хотіла дещо змінити освітній профіль і шукала практично орієнтовані дисципліни, пов’язані з культурою та мистецтвом.

Тоді від знайомої з університету я дізналася про Тартуський університет. Я вирішила переглянути наявні навчальні програми і мене зацікавила англомовна програма «Фольклористика та прикладне дослідження спадщини».

Вона поєднує теоретичну базу у сфері критичних досліджень культурної спадщини та пов’язані з цим практичні навички, які б я могла застосовувати у роботі у культурному секторі в майбутньому. Напевно, ця особливість і є тим, що мені найбільше імпонує у цій програмі.

Можливість застосувати отримані знання на практиці, наприклад, отримати навички проектного менеджменту, створюючи власний проект на основі колекцій, які зберігаються в музеях та архівах Тарту; пройти стажування в культурних інституціях; дипломна робота також може бути у вигляді проекту (виставка, база даних, подкаст, освітній проєкт тощо).

Avramenko

Анастасія Авраменко

Майже на всіх англомовних програмах в Тартуському університеті є можливість навчатись безкоштовно, а також додатково можна отримати стипендію.

Наприклад, я отримала бюджетне місце та стипендію Dora+ на 10 місяців (350 євро на місяць) для іноземних студентів магістратури.

Подаючи заявку на навчання на програму вступник автоматично бере участь у конкурсі на цю стипендію. Стипендіата обирають за результатами вступної кампанії, і в моєму випадку оцінювали резюме та мотиваційний лист.

Для вступу також потрібен був сертифікат IELTS, що підтверджував необхідний рівень володіння англійською мовою, тож я склала IELTS на 6.5. Окрім Dora+, університет пропонує і деякі інші стипендії в залежності від академічного рівня, успіхів у навчанні, фінансового становища тощо. На сайті університету є окремий розділ, присвячений стипендіям.

Загалом стипендія стала мені в нагоді, адже я майже увесь час присвячую навчанню, тож я не впевнена, що змогла б поєднувати навчання та роботу.

Навчальне навантаження розподіляється по-різному в залежності від курсів, але зазвичай це комбінація з лекцій, семінарських занять та індивідуальної роботи, тобто невеликих письмових завдань, або дописів на форумі.

Різниця між лекціями та семінарами як на мене не значна, адже до кожного заняття є перелік необхідних для прочитання або перегляду матеріалів, які потім обговорюватимуться.

Тобто здебільшого тут немає «начитки», а на лекціях, як і на семінарах викладачі ставлять питання, заохочують студентів ділитися своїми думками. Зазвичай я маю по кілька занять 4-5 днів на тиждень.

Замість екзаменів на більшості моїх курсів заключним завданням є написання есе, що займає набагато більше часу, але дає можливість краще підготуватися та показати гарний результат.

В Тартуському університеті діє вибіркова система курсів і кожен студент сам формує свій розклад відповідно до своїх дослідницьких інтересів. Окрім обов’язкових та рекомендованих курсів можна обрати курси з іншої спеціальності або факультету.

Так, наприклад, є великий вибір мов (естонська, латвійська, німецька, французька, іспанська, італійська, польська, китайська мови тощо) для вивчення з нуля на базі англійської мови, або ж можна покращити й англійську, обравши бажаний рівень.

Поза своїм навчальним планом я брала курси про сучасне медіа-суспільство та семіотику культури.

Після навчання на факультеті влаштовують конференції, відбуваються лекції викладачів та презентації докторантів на теми їхніх досліджень.

Також в університеті діє багато студентський організацій, залежно від уподобань можна, наприклад, відвідувати університетський хор, театр, гурток з охорони природи тощо. Є можливість приєднатися до організації Міжнародних студентских амбасадорів, або стати репетитором і допомагати адаптуватися новим студентам.

Навчаючись на моїй програмі, я вперше в житті опинилась у мультикультурному середовищі. В моїй групі, наприклад, є студенти з Індії, Бангладешу, Пакистану, США, Латвії, Мексики – всі мають різне походження та досвід.

Це незвично, але робить комунікацію лише цікавішою, адже різноманітність досвіду сприяє багатогранності поглядів на одні і ті ж явища, що відображається і на обговореннях.

Окрім навчальних корпусів, частиною університету є бібліотека Тартуського університету, яка є дуже зручним простором для навчання й відпочинку: окрім читалень та комп’ютерних залів тут є також кафе й невеличкий спортзал.

Мені подобається проводити тут час, для мене це альтернатива гуртожитку в тих випадках, коли потрібно попрацювати, але не хочеться сидіти весь день вдома.

Також у Тарту є університетський спортивний клуб зі знижками для студентів. На дозвіллі можна сходити в музей Тартуського університету, а за хорошої погоди – до університетського ботанічного саду.

Мені дуже подобається ходити за межі міста та бувати на природі, а оскільки Тарту невелике місто, за півгодини опиняєшся у великій парковій зоні. Тут можна покататися на велосипеді, або просто пройтися, влаштувати пікнік.

Взагалі активності на природі залишаються тут дуже популярними як влітку, так і взимку, наприклад, дуже популярним є лижний спорт.

Тарту – студентське місто, тому тут доволі активно (як для невеликого міста) вирує нічне життя, є чимало різних закладів, барів та клубів.

Оскільки, вступивши на програму «Фольклористика та прикладне дослідження спадщини», я змінила свій освітній профіль, то зараз усі знання, що я тут отримую, є для мене новими.

Магістерська програма передбачає 2 роки навчання, тож опановувати нову спеціальність доводиться інтенсивно.

Після завершення магістратури я хочу працювати у сфері культурної спадщини, наприклад, в державних установах, фондах, бізнес-проектах, які зосереджені на культурній політиці та спадщині.

Також мені цікава популяризація української культури у світі, наприклад, мені імпонує діяльність Українського інституту.

Усім вступникам, які хочуть отримати практичні навички у сфері культурної спадщини, я б рекомендувала обрати саме «Фольклористику та прикладне дослідження спадщини» у Тартуському університеті.

З власного досвіду можу сказати, що я дуже задоволена своїм вибором, адже це одна з небагатьох магістерських програм, яка надає потужний аналітичний та практичний інструментарій для вивчення процесів виробництва спадщини, особливостей нематеріальної культурної спадщини та її зв’язку з фольклором.

При вступі зверніть увагу на дедлайни та список необхідних документів.

Дізнайся більше про магістерську програму «Фольклористика та прикладне дослідження спадщини» при Тартуському університеті, Естонія за посиланням та слідкуй за новинами в Телеграмі.

tartu_ylikool-logo_ja_v2rvid-cmyk-09_copy

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus