Фінські експерти допомогли вчителям з Полтавщини трансформувати школу

pexels-photo-207665

Учителі Трудолюбівської школи на Полтавщині взяли участь у освітньому експерименті «Змінитися за 7 днів».

Під час нього вони разом з фінськими експертами застосували нові методики викладання, а також навчились по-новому працювати з учнями. Це стало можливим завдяки конкурсу освітнього руху EdCamp Ukraine та фінської компанії Lumo Education, який було оголошено на початку лютого. Загалом, заявку на участь у проекті відправили 625 шкіл з усієї України.

Серед запропонованих фінами новацій – методика співучительства. Вона передбачає ведення одного уроку кількома педагогами одночасно. У такий спосіб їм вдається розкрити одну навчальну тему з кількох позицій. Приміром, говорячи про ланцюг живлення (харчовий, або трофічний ланцюг), учитель біології може залучити й інші науки – мову, математику, фізкультуру або мистецтво. Як показав експеримент, діти сприймають такі уроки як захопливу гру, а також краще засвоюють навчальний матеріал.

Крім того, українським вчителям розказали про нові інструменти роботи з учнями. Важливою є система самооцінювання учнем своєї роботи на уроці. Це допомагає вчителю зрозуміти, де потрібно приділити додаткову увагу або дати роз’яснення.

У реалізації проекту також взяли участь педагоги зі шкіл-півфіналісток: Мелітополя, Дрогобича та Кропивницького. На завершення, фінські експерти пообіцяли й надалі допомагати українським вчителям модернізувати освіту: надавати дистанційні консультації, інструменти для роботи з дітьми.

Нагадаємо, що українські IT-експерти допоможуть створити електронну освітню платформу.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus