Фінляндія стала найкращою країною в рейтингу The Good Country Index

2_5235640162607694152

Фінляндія посіла перше місце в переліку держав, які сприяють загальному благу людства. Загалом до The Good Country Index увійшло 153 країни.

За інформацією укладачів, Фінляндія робить найбільший внесок у розвиток людства і заподіює найменше шкоди планеті. Автори відзначили, що в державі зареєстровано велику кількість патентів, запезпечується вільне переміщення громадян, свобода преси, високий рівень кіберпезкпеки тощо.

Також до п’ятірки найкращих країн потрапили Ірландія, Швеція, Німеччина й Данія. Крім того, найбільший внесок для захисту планети й клімату зробила Норвегія, яка в загальному переліку сьома.

Україна посіла загальне 75 місце, а також стала лідером за рівнем сприяння загальному благу в науці й технологіях. Держава отримала найбільше балів за кількість іноземних студентів, а найменше – за кількість наукових патентів.

Завершають рейтинг Ємен, Лівія й Іран на 151, 152 і 153 позиції відповідно.

Автори The Good Country Index оцінюють країни за 35 критеріями, для цього використовують дані ООН та інших міжнародних організацій. Критерії розділені на сім категорій: наука й технології, культура, світова безпека, світовий порядок, планета й клімат, процвітання та рівність, здоров’я та благополуччя. Країни отримують оцінки за кожним із показників з урахуванням ВВП.

Нагадаємо, Україна посіла 53 місце в рейтингу інноваційних економік світу.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus