5 міфів про фінансування вищої освіти у США

хлопець2

Згадуючи про вартість навчання у США, ми уявляємо число із величезною кількістю нулів. Часто можна почути:якщо ти бідний – освіту в Америці ніколи не потягнеш. Так зароджуються міфи. Деякі з них спростували радники мережі EducationUSA.

Міф 1. Вища освіта в Америці дуже дорога і не доступна звичайному студентові з України.

Дійсно, повністю покрити навчання у США може далеко не кожен. Якщо взяти до уваги середню заробітну платню в Україні і припустити, що твоя сім’я щомісяця відкладатиме по 500 $ на навчання, ти зможеш накопичити необхідну суму приблизно через 13,5 років! Проте зменшити вартість навчання цілком реально.

Ось кілька варіантів грошової допомоги іноземним студентам:

  1. Стипендія.
  2. Допомога інших фондів (Фонд Віктора Пінчука, Фундація Ротарі та інші). Але такий вид допомоги доступний, в основному, для магістерських програм.
  3. Спонсорство (наприклад, якщо ти – талановитий програміст і співпрацюєш з якоюсь компанією, вона може оплатити твоє навчання за кордоном за умови, що після повернення ти продовжиш працювати із ними деякий час).
  4. Кредит (але іноземним студентам потрібно мати поручителя-громадянина США та розраховувати на значну відсоткову ставку).
  5. Робота під час навчання.

Скориставшись хоча б одним із цих варіантів, ти значно зменшиш вартість навчання. А поєднавши декілька джерел, маєш шанс навчатися у США безкоштовно.

Реклама

Міф 2. Стипендії на навчання в Америці надаються вкрай рідко і лише геніям.

Надання стипендій на навчання талановитим студентам з інших країн уже давно стало практикою в усьому світі. У США тільки акредитованих вишів більше 4 000, а отже, стипендію отримати можна. Інша справа – кому дають гроші.

Університети не шукають «геніїв». Їм потрібні працьовиті та наполегливі учні, які, отримавши якісну освіту в США, зможуть гідно представляти свій університет у майбутньому, застосовуючи всі отримані знання в реальному житті.

хлопець

Міф 3. Усі стипендії базуються лише на академічних досягненнях.

Існує три види стипендій для студентів у США:

Перший вид є найбільш розповсюдженим, тому і народився такий міф. Насправді, будучи гарним спортсменом або просто маючи фінансові труднощі, але продемонструвавши достатній рівень знань, можна отримати відповідний вид стипендії на навчання у США.

Міф 4. У разі отримання фінансування не варто звертатися до інших спонсорів, щоб університет не зменшив стипендію.

Як зазначалося вище, користуючись лише одним джерелом фінансування практично неможливо повністю забезпечити не лише навчання, а і проживання у Сполучених Штатах. Саме тому ідеальний варіант – комбінація різних джерел фінансування.

Університет не зменшуватиме стипендії, якщо тобі вдасться знайти іншого спонсора!

Міф 5. «Якщо я працюватиму в США, зможу відшкодувати всю вартість навчання».

Така думка виникає в багатьох студентів, але це не так. Справа в тому, що на бакалавраті тобі дозволять працювати лише 20 годин на тиждень. І як би ти не намагався, повністю покрити витрати не вдасться.

До варіанту роботи на кампусі можна звернутися, щоб частково заробити кошти на проживання, харчування чи транспорт, але не варто покладатися на такий вид заробітку.

Для студентів магістратури існує додаткова можливість працювати асистентом професора, але знову ж таки, навчання забиратиме купу часу, тому будь готовий докладати максимум зусиль, щоб поєднувати «приємне з корисним».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus