Фінал Нацвідбору на Євробачення: агресія, розгубленість і втома


Яким був вечір тріумфу Melovin’а

Із телеекранів Національний відбір на Євробачення виглядає невимушено: глянцева усмішка ведучого Сергія Притули, врівноважені судді й сяючі учасники. Проте варто тобі опинитись віч-на-віч із закуліссям, як ти розумієш, що це далеко не так: судді, учасники, волонтери, технічна команда – всі виглядали виснаженими. Навіть скандал з нецензурними висловами Андрія Данилка, який мені видавався неприпустимим непрофесіоналізмом, я все ж схильна вважати результатом надважкої роботи всієї команди.

Такими були мої перші враження від фіналу Нацвідбору на Євробачення, яке в трансляції каналів-організаторів СТБ та «UA:Перший» дивилися мільйони українців. Я мала змогу спостерігати за ним наживо, проте описувати виступи сенсу немає: ви їх і так переглядали. Краще розкажу про те, чого ви точно не бачили.

Фанати Melovin’a

Під час конкурсу велике враження на мене справили характерні фанати – меловінатори. Більшість юних шанувальників Melovin’a з’явилися в Палаці культури КПІ з яскравим мейкапом, плакатами й малюнками в руках, деякі навіть у рожевих світшотах з іменем улюбленця.

Такий милий вигляд не завадив фанатам поводитися агресивно: зі слів Джамали, меловінатори погрожували їй фізичною розправою, якщо вона оцінить виступ їхнього кумира недостатньо високо. На групу підтримки переможця жалілися й звичайні гості вечора.

Втім, після короткого спілкування з фанатами їхня поведінка стає зрозумілою: вони бачать у Melovin’і голос цілого покоління, який бунтарською незвичністю своєї зовнішності прагне кинути виклик сірості дорослого світу. Хай так, але Джа не чіпайте!

Реклама

Іноземці та Wi-Fi

Для європейців їхній головний пісенний конкурс є дуже важливим: це було помітно навіть з кількості журналістів, які завітали на український національний відбір, закордонних гостей було чимало і в глядацькій залі.

Усі вони зіткнулися з очевидними незручностями: мої іноземні колеги нарікали на відсутність швидкісного інтернету, а пересічні глядачі ламаною англійською або через друзів-українців жалілися на переміщення фотографів та масовки по залу. Ані попрацювати, ані розслабитися.

melovin

А як щодо української?

Трохи здивували й наші медійники: крім Сергія Притули, майже ніхто не розмовляв українською, більше покладаючись на епатаж і харизму. Судді забували імена учасників, дозволяли собі образливі висловлювання, двозначні жарти тощо. Андрій Данилко навіть вклався на стіл і вдавав, ніби заснув під час довгого обговорення одного з виступів.

На відміну від них, порадувала технічна команда. Працівники залу докладали всіх зусиль, щоб усе йшло за планом і глядачам було комфортно. Волонтери проводили гостей до своїх місць і допомагали людям з дітьми.

Учасники

Моїми особистими фаворитами до самого кінця залишались Kadnay з піснею «Beat of the Universe». Мою думку поділяли й інші – проект посів друге місце в глядацькому голосуванні. Підтримували хлопців і зірки: у тому, що вони їхні улюбленці, зізналися соліст проекту Pianoбой Дмитро Шуров і суддя «МастерШефа» Ектор Хіменес-Браво.

Між виступами учасників я спілкувалася в залі з їхніми шанувальниками. Значна частина тих, кому більш ніж двадцять, вболівали за Tayanna. Як пояснила мені одна з її фанаток, річ у динамічності композиції та вірності виконавиці українській мові. На додачу, за її словами, під «Лелю» хочеться танцювати! 


Після виступу The Erised із піснею «Heroes» я побачила, що їхній шанувальник, який сидів поруч зі мною й збирався надіслати повідомлення на їхню підтримку, відклав телефон. «Розслабились», – ледь не байдуже знизав він плечима. Пізніше в прес-румі Дмитро Шуров відзначив, що невдача могла спіткати гурт через стрес нацвідбору.

Про виступ LAUD’а багато не скажеш: чудовий вокал, на жаль, не був підкріплений активністю на сцені. З глядацької зали номер мав дещо кумедний вигляд, адже співак постійно працював з камерою, а не з аудиторією.

П’ятою учасницею була VILNA з композицією «Forest Song». Надзвичайно харизматична дівчина й цікавий проект, який відверто не вразив суддів. Даючи інтерв’ю, солістка Ірина Василенко виглядала явно ображеною і запитала журналістів, чи вважають вони реакцію журі справедливою та конструктивною. Проте дівчина швидко заспокоїлася: за її словами, головним завданням було донести меседж про важливість довкілля й відповідальність людей за їхнє оточення.

melovin2

Перемога

Пісня переможця «Under the Ladder» – про відкидання своїх страхів і силу волі. Можливо, саме воля до перемоги, що не реалізувалася минулого року, цього разу допомогла юному виконавцю виграти. Але й меловінатори по всій країні спрацювали просто разюче: за співака був відданий кожен третій голос.

Далеко не всі в захваті від такого вибору: член журі Євген Філатов (The Maneken) заявив, що співаку слід прискіпливо працювати над вокалом і шукати власний оригінальний шлях вираження, навіть у зовнішності. Тим самим Євген натякнув, що «фірмова» лінза Melovin’а надто схожа на таку саму в Мериліна Менсона.

Сам Melovin спочатку здавався шокованим своїм виграшем і довго не міг оговтатись. Проте згодом виконавець опанував себе й анонсував власну перемогу в Португалії.

Фінал пісенного конкурсу Євробачення відбудеться 12 травня в Лісабоні, тож уже за три місяці ми дізнаємось, чи дотримається переможець національного відбору своєї обіцянки.

Фото: facebook.com/bighousemelovin/

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus