5 фільмів про стосунки між роботами й людьми

her

Вивчаємо робопсихологію за допомогою кіно

Штучний інтелект уже перемагає найкращих гравців у китайські шахи ґо, хоча навряд чи зможе відчути голод або кохання. Роботи вже розумніші за нас в окремих галузях, але людство має значну перевагу: ми вміємо бажати й фантазувати, на відміну від алгоритмів, суть існування яких зводиться до виконання послідовностей.

Робот з емоціями та бажаннями – персонаж багатьох американських ретрофільмів. Робокоп і Термінатор відчували емпатію, проте повноцінно людською їхню поведінку теж не назвеш. Культовий бойовик Кемерона вийшов на екрани в 1984-му, за дванадцять років до історичної перемоги комп’ютера Deep Blue над гросмейстером Гаррі Каспаровим. У 2018-му алгоритми кермують безпілотними таксі, а роботи на екранах інколи стають ще більше подібними до людей. Один з найкращих серіалів 2016 року, «Край “Дикий Захід”», якраз досліджує розвиток повноцінної особистості.

Інколи сценарії майбутнього на диво схожі на фільми й книги минулого. Ми знайшли цікаві фільми про стосунки людей і штучного інтелекту, які допоможуть тобі приготуватися до наступного етапу технологічної революції.

«Вона»

Режисер: Спайк Джонз
Жанр: мелодрама, драма, фантастика

Самотній письменник купує нову технічну розробку – операційну систему, яка вміє виконувати будь-які бажання користувача. Незабаром між ним та операційною системою виникає роман – і таке буває у вигаданому майбутньому.

Реклама

«Зої»

Режисер: Дрейк Дорімус
Жанр: фантастика, мелодрама


Двоє колег-учених, чоловік і жінка, працюють над програмою, яка вдосконалить романтичні стосунки, зробивши їх практично ідеальними для кожного партнера. Для розуміння людських почуттів створюють спеціального робота, що здатен відчувати, як людина. Згодом герої виявляють, що їхнє відкриття впливає на людину сильніше, ніж вони спочатку думали.

«Робот і Френк»

Режисер: Джейк Шраєр
Жанр: фантастика, драма, комедія, кримінал

Колишній злодій-зломлювач Френк живе на самоті. Його дорослі діти далеко, а хвороба Альцгеймера продовжує прогресувати. Для того щоб старенькому не було так сумно, син дарує Френку робота-компаньйона.

Події фільму відбуваються в близькому майбутньому, де роботи допомагають у домашньому господарстві. Хоч самостійний і впертий Френк з побоюванням прийняв подарунок сина, робот зумів стати близьким другом для самотнього чоловіка.

«Люсі»

Режисер: Люк Бессон
Жанр: бойовик, фантастика, драма

Ще вчора вона була простою гарячою білявкою, а сьогодні перетворилася в найнебезпечніше створіння на планеті з надприродними смертоносними здібностями й неймовірним інтелектом. За сюжетом фільму здобич, на ім’я Люсі, обернеться в мисливицю, і це не без допомоги технологій.

«Той, що біжить по лезу»

Режисер: Рідлі Скотт
Жанр: фантастика, трилер, драма, мелодрама


Відставного детектива Ріка Декарда поновлюють у поліції Лос-Анджелеса для пошуку групи кіборгів, які втекли з космічної колонії на Землю. У поліції вважають, що кіборги намагаються зустрітися з Елдоном Тайреллом, керівником корпорації, який ставить експерименти над кібернетичним інтелектом. Рік Декард отримує завдання з’ясувати мотиви дій кіборгів, а потім і знищити їх.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus