Глянути на вихідних: фільми про збереження природи

1100x619_cmsv2_c7200420-94ba-5920-9697-3b898ce2bcae-4830144

Фото: Bertie Gregory/National Geographic

Зібрали для тебе документальні фільми про охорону природи, рідкісних тварин, втрачені ландшафти та вплив людини на Землю.

«Девід Аттенборо: життя на нашій планеті» (Великобританія)

Жанр: документальний, біографічний

За 95 років свого життя британський ведучий-натураліст Девіду Аттенборо відвідав усі континенти: він шукав драконів на островах Комодо в Індонезії, жив у джунглях із місцевими племенами Гаяни та рятував свої черевики від горил у Руанді.

А ще Аттенборо знімав про свої подорожі фільми та документальні серіали. Один із них, «Життя на нашій планеті», починається в Чорнобильській зоні відчуження і розповідає про те, як люди впливали на природні зміни.

Найбільше у фільмі вражають кадри із віддалених куточків планети — амазонські джунглі, африканський Серенгеті, Антарктика та українська Прип’ять.

Нагороди: Фільм отримав нагороду Еммі за найкращу оригінальну музику в документальному серіалі, найкраще зведення звуку та найкращу операторську роботу. Книга Аттенборо потрапила у перелік переможців премії «Вибір Goodreads – 2020».

Ще один серіал Аттенборо на Netflix, «Наша планета», у 8-и серіях розповідає про красу планети та те, як люли можуть її зберегти.

«Завтра» (Франція)

Жанр: документальний

Цей фільм на реальних прикладах розповідає, як можна врятувати людство від екологічної катастрофи. Творці фільму опитали науковців-ентузіастів з усього світу і дізналися, як оберігати природні ресурси, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь.

Нагороди: Стрічка отримала премію «Сезар» за найкращий документальний фільм та номінацію на премію «Люм’єр» за найкращий документальний фільм.

«Реальна ціна моди»

Жанр: документальний, біографічний, драма

Це документальне розслідування про страшні таємниці світу моди. Гасло фільму: «Вартість, яку не вказують на ціннику».

Стрічка розповідає про те, як культура «швидкої моди» впливає на навколишнє середовище, а також висвітлює життя людей, які створюють речі для щоденного вжитку та подіумів.

Дім: побачення з планетою (Франція)

Жанр: документальний

Це фільм французького фотографа та активіста Яна Артюс-Бертрана — він бореться за чистоту навколишнього середовища.
Режисер показує пейзажі Землі з висоти пташиного польоту — так краще видно, як змінюється природа.

Ці кадри супроводжуються історіями про екологічні катастрофи та глобальні проблеми, що загрожують планеті.

За 18 місяців знімальна група фільму відвідала 53 країни, зробила 500 000 фотографій зі 100 країн і продала 3 мільйони книг.

Також режисер випустив «фільм про фільм» — «Дім. Історія подорожі». Туди увійшли кадри, які не потрапили у основну стрічку.

«Втрачені річки» (Канада)

Жанр: документальний

З давніх часів люди будували міста біля річок — вони були джерелом їжі та води, а отже життя. Чим більше розросталися міста, тим бруднішими ставали річки — вони почали розносити хвороби.

У 19 столітті річки вирішили поховати: засипали їх землею, збудували над ними станції метро, будинки та вокзали. Але вони продовжували жити.

Режисерам знадобилися старі карти, архіви та спеціальне обладнання, щоб дізнатися, які річки заховані під Монреалем, Торонто, Лондоном, Нью-Йорком і Міланом.

Їхній фільм про те, як природа продовжує існувати, навіть якщо люди забули про неї.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus