Фільми німецькою мовою за рівнями

Учитися й водночас відпочивати – не мрія, а реальність. Це можливо, коли дивитися фільми мовою, яку хочеш вивчити. А ще краще – відповідно до твого рівня володіння нею. Якщо ж ти його не знаєш, можеш легко визначити.

*Не обмежуйся онлайном! Обов’язково приходь по порцію натхнення й знань на фестиваль-відкриття Українсько-німецького року мов 9-10 вересня в Києві.

Для рівня А1

(Розумієш і можеш сказати найпростіші слова німецькою)

Peppa wutz Deutsch («Свинка Пеппа німецькою»), з 2004 року

Наш вибір припав на мультик, який ти точно бачив або принаймні чув про нього, – «Свинка Пеппа». Цілком прості й зрозумілі діалоги в сімейці свинок: Мами Свинки, Тата Свина, Свинки Пеппи та її брата Джорджа. Ти точно зрозумієш, про що мова, і запам’ятаєш нові слова, адже вони найчастіше належать до побутової лексики.

Rotkäppchen («Червона Шапочка»)

Цю казку ти точно чув у дитинстві, тому знаєш її зміст. Так тобі буде набагато легше розуміти, про що говорять персонажі. Тут також маєш змогу збагатитися новими словами з тем «Родина», «Дім», «Їжа».

Реклама

Для рівня А2

(Маєш базові знання й невеликий словниковий запас)

Das weiße Band («Біла стрічка»), 2009 рік

Сюжет стрічки побудовано довкола таємничих подій, які відбувалися в Німеччині напередодні Першої світової війни. У спокійному й тихому селі хтось чинить насилля над хлопчиком з порушенням розумового розвитку. Усі підозри падають на дітей місцевого пастора, а сільський учитель намагається розібратися в цій історії. Моторошний сюжет не завадив фільму отримати багато нагород, у тому числі «Золоту пальмову гілку» та дві номінації на «Оскар». Сама стрічка чорно-біла, усі персонажі говорять повільно, виразно й дуже чітко, тому буде неважко здогадатися, про що йдеться.

Nirgendwo in Afrika («Ніде в Африці»), 2001 рік

Це лауреат премії «Оскар» за кращий іноземний фільм. Головні герої стрічки – німецька сім’я, яка втікає від репресій нацистів до Африки. Після життя в Європі подружжю вельми складно звикнути до реалій перебування на «чорному континенті». А от їхня донька із захватом сприймає переїзд до Кенії, їй дуже подобається місцева природа. Дівчинка швидко вчить мову, стає своєю серед місцевого населення, і потрошки її ентузіазм передається батькам. Герої фільму говорять простою мовою й недовгими зрозумілими реченнями.

Для рівня В1

(Можеш підтримувати розмову на прості й побутові теми, але ще багато помиляєшся)

Lola rennt («Біжи, Лоло, біжи»), 1998 рік

Місце подій – Берлін. Головній героїні Лолі зателефонував друг Манні, який працює кур’єром в одного бандита. Хлопець випадково втратив мішок зі 100 тис. марок, і Лола пообіцяла допомогти йому. Щоправда, на це вона має лише 20 хв.

Der Untergang («Бункер»), 2004 рік

Це фільм про останні дні Третього Рейху, коли Червона армія ввійшла до Берліна, а Гітлер якраз святкував свій день народження. Кінокартина створена на основі свідчень однієї з чотирьох особистих секретарок диктатора та за однойменною книжкою історика Йоахіма Феста. Фільм допоможе збагатитися військовою лексикою й водночас пригадати історію.

Для рівня В2

(Добре розмовляєш і розумієш, але маєш обмежений словниковий запас)

Keinohrhasen («Красунчик»), 2007 рік

Головний герой Лудо – справжній красунчик та мачо, який завжди глузував зі своєї сусідки Анни. Після правопорушення він потрапив у дитячий садок на громадські роботи, а виконувати їх, як виявилося, доведеться під пильним наглядом Анни. Саме вона стала його начальницею, тож Лудо пошкодував про своє неґречне ставлення до дівчини. Комедія була досить популярна, тож у 2009 році до неї зняли продовження – Zweiohrküken («Красунчики 2»).

Good bye, Lenin! («Прощавай, Леніне!»), 2003 рік

Продовжуючи історичну тему, рекомендуємо цей фільм. Головний герой кінострічки – хлопець Алекс. Його мама, палка прихильниця ідей соціалізму, впадає в кому в жовтні 1989 року. За цей час руйнується Берлінська стіна, Німеччина об’єднується, і в країну заходять західні бренди. Син боїться розповісти мамі, яка вийшла з коми, що країни, у якій вона жила, більше немає. Фільм отримав десятки нагород, у тому числі від Європейської кіноакадемії. Якщо ти погано розрізняєш часи в мовленні, то стрічка точно поліпшить ситуацію. Також ти почерпнеш багато нової медичної лексики й сленгу.

Для рівня С1

(Вільно розмовляєш і розумієш співрозмовника, рідко помиляєшся)

Groupies bleiben nicht zum Frühstück («Фанатки на сніданок не залишаються»), 2010 рік


Кріс – перспективний музикант і вокаліст гурту, який шаленими темпами стає популярним. Його втомлює постійна присутність камер, папараці, фанаток. Та ось він зустрічає Лілі, яка не знає, хто він, бо щойно повернулася до Німеччини після програми обміну. Нарешті Кріс знову відчуває себе звичайною людиною. Щоправда, за контрактом він не має права з кимось зустрічатися.

Revanche («Реванш»), 2008 рік

Дія кінокартини відбувається в Австрії. Алекс і Тамара вирішують пограбувати банк і втекти з країни, де дівчина працювала повією. Але, на жаль, у перестрілці Тамара помирає, а її хлопець Алекс прагне помсти. Фільм також отримав кілька нагород, і його номінували на премію «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою. Стрічка однозначно допоможе збагатитися новою лексикою й розібратися, як звучить австрійський варіант німецької мови.

А які фільми для вивчення німецької знаєш ти? Ділися з нами в коментарях!

Автор: Ірина Ладика.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus