Parlez-vous français: фільми французькою за рівнями (A1 – C1)

Amélie

Стрічки, що допоможуть вивчити найромантичнішу мову світу

Приблизно 30% книг, виданих у Штатах іноземною мовою, перекладені з французької, а кінематограф винайшли франкомовні вчені. Це причини, які повинні спонукати тебе до вивчення французької саме з кінострічок, якщо самої краси та потреби чути правильну вимову було б недостатньо.

Débutant (A1)

L’Homme qui plantait des arbres / «Людина, яка садила дерева». Короткометражний філософський фільм, який дозволяє побачити щось особливе в банальному саджанні жолудів. Дерева – уособлення плинності життя. Цей оскароносний фільм не тільки дасть привід для роздумів, а й значно покращить твою вимову.

Les nouvelles aventures d’Aladin / «Нові пригоди Аладдіна». Виявляється, в історії про Аладдіна є багато невідомих сторінок. Вивчи їх, поринувши в подорож містичними й таємничими вулицями Багдада.

Un homme et une femme / «Чоловік і жінка». Банальна історія кохання, яка торкається глибини душі. Кажуть, що люди, які переглянули цей фільм на прем’єрі, залишали кінотеатр зі сльозами на очах або ж мовчки. Протягом усього фільму в кадрі з’являється лише одне авто – Ford Mustang, тож це ще й один з найцікавіших прикладів продакт-плейсменту в кіно.

La boum / «Бум». «Бум» став найуспішнішим фільмом 1980 року у Франції, обійшовши другу частину трилогії «Зоряні війни». А саунд-трек, що вийшов значно раніше, узагалі був колосальним хітом. Ця кінострічка значно збагатить твій словниковий запас корисними фразами.

Le petit prince / «Маленький принц». Фільм зняли за мотивами неймовірно популярної книги. Почуй, як мовою оригіналу звучить знаменита фраза: «Ти відповідальний за тих, кого приручив». До речі, голос Рози належить Маріон Котіяр, одній з найвідоміших французьких акторок сучасності.

Реклама

Pré-Intermédiaire (A2)

Le dîner de cons / «Вечеря з придурком». Щосереди компанія молодих аристократів влаштовує звану вечерю, на яку мусить бути запрошений придурок від кожного учасника. Найреалістичніший ідіот отримає приз. Саме ця подія фатально вплине на життя П’єра. Кінострічка – гайд із побудови цікавих діалогів.

Le professionnel / «Професіонал». У головній ролі – французький супермен Жан-Поль Бельмондо, який грає таємного агента Жослена Бомона. Він отримав завдання вбити африканського президента, але раптово політика змінюється і французи видають головного героя африканському уряду. Це пригодницький бойовик, тож, як бачиш, вивчати французьку можна не лише з романтичних фільмів.

Les parapluies de Cherbourg / «Шербурзькі парасольки». Легендарний мюзикл із Катрін Денев у головній ролі. У фільмі немає жодного діалогу, лише спів, але більшість мелодій стали хітами. Стрічка складається з трьох основних частин: від’їзд, розлука та повернення. Картина, яка отримала п’ять «Оскарів», варта перегляду в оригіналі.

Le magnifique / «Чудовий». Чергова стрічка з Жаном-Полем Бельмондо в ролі таємного агента, але вже комедійного жанру. Неперевершений французький гумор цього кіно стане прекрасним приводом запросити друзів до перегляду.

La grande séduction / «Моя прекрасна глухомань». Головною умовою для будівництва заводу на околиці рибальського селища є наявність лікаря. Дізнайся, як мешканці заманять до себе молодого лікаря і як правильно переконувати французькою.

Intermédiaire (B1)

Le grand restaurant / «Ресторан добродія Септима». Оригінальний переклад назви фільму – «Великий ресторан». Це чудова французька комедія з Луї де Фюнесом, якого справедливо вважають королем жанру. Хороший настрій та бездоганний урок з ресторанного мистецтва гарантовані.

Les trois mousquetaires: Première époque – Les ferrets de la reine / «Троє мушкетерів: Підвіски королеви». Справжнісінька класика. Французька версія знаменитого роману однозначно варта уваги хоча б тому, що звучить мовою оригіналу.

Le gendarme de Saint-Tropez / «Жандарм із Сен-Тропе». Після виходу цього фільму Сен-Тропе став неймовірно популярним серед туристів. Існує навіть легенда, що режисер Жан Жиро відпочивав на пляжі Сен-Тропе, де в нього вкрали камеру. Жандарм, до якого він звернувся, заявив, що такими речами не займається. Ця історія й надихнула на ідею створення комедії.

Tais-toi! / «Невдахи». Назва фільму перекладається дослівно з французької як «Замовкни!» У головних ролях Жерар Депардьє та Жан Рено, а це означає, що фільм обіцяє бути захопливим і сповненим гумору. «Їм нарешті пощастило», – такий слоган фільму, і в цьому ти мусиш переконатися на власні очі.

Les choristes / «Хористи». Знайома ситуація, коли не можеш знайти роботу? Учитель музики Клеман Матьє опинився саме в такій скруті. Але йому вдалося знайти рішення. Як саме? Мусиш переглянути фільм, щоб дізнатися. Хороша стрічка про добрих людей.

Intermédiaire-Supérieur (B2)

Léon / «Леон». Люк Бессон написав сценарій до фільму за 30 днів. Оскільки він відклав знімання фільму «П’ятий елемент» через перевантажений графік Брюса Вілліса, йому вдалося зняти кінострічку «Леон» за 90 днів.

Fantômas / «Фантомас». Один із шедеврів французького кіномистецтва. Розшукай разом із комісаром Жувом таємного злочинця Фантомаса, а заразом потренуй свої слухові навички.

Le vieux fusil / «Стара зброя». 1944 рік. Війна. Головний герой Жульєн Дандьє працює хірургом у паризькому шпиталі. Він не може стояти осторонь, коли нацисти шукають будь-який слід партизанів у шпиталі, і всіляко допомагає підпільникам, проводить операції. Утім, він не може ризикувати життям улюбленої дружини й доньки вічно, тому сім’я переїжджає до Монтобана. Та недарма кажуть, що почуття безпеки й віддаленості війни дуже оманливі.

Fantôme avec chauffeur / «Привид із шофером». Мільйонера задушив його бізнес-партнер, і він став привидом. Його особистого шофера застрелили бандити. Але вони не можуть стояти осторонь життя рідних, особливо коли їм загрожує небезпека.

Les fugitifs / «Втікачі». Блискуча акторська гра популярного дуету Жерара Депардьє та П’єра Рішара. Грабіжник-невдаха, грабуючи банк, бере в заручники колишнього в’язня, який щойно вийшов на волю. Запасайся чимось смачненьким і вперед до пригод.

Pré-Avancé та Avancé (C1)

Paris, je t’aime / «Париже, я люблю тебе». Фільм називають кіноальманахом: він складається з 18 короткометражок, які знімали різні режисери. Усі фільми про прояви кохання, а події відбуваються в різних районах Парижа. Чудовий гайд найромантичнішим містом світу.

Le fabuleux destin d’Amélie Poulain / «Амелі». Оригінальна назва перекладається як «Казкова доля Амелі Пулен», і не дивно, адже фільм наповнений особливою магією. Усміхнене обличчя Амелі настільки відоме, що багатьом здається, ніби вони й так знають, що цей фільм – про кохання. Теж так думаєш? Переконайся, що стрічка не тільки про це почуття.

L’autre Dumas / «Інший Дюма». Шарлотта Дерів помилково приймає Оґюста Маке, літературного помічника Олександра Дюма, за відомого письменника. Він не переконує дівчину в хибності її суджень, оскільки сам вважає себе автором усіх творів Дюма. До речі, дослідження істориків кажуть, що Дюма є далеким нащадком Анни Ярославни – королеви Франції та дочки Ярослава Мудрого.

Taxi / «Таксі». Один із найуспішніших фільмів у історії французької кінематографії. Продовження до нього знімають навіть до сьогодні. Відмінна акторська гра й оригінальний французький гумор, сатира на поліцію та військових, надзвичайно відомий саунд-трек – це можна передивлятися вічно.

La fille sur le pont / «Дівчина на мосту». Ну, і куди ж без кохання у французькій кінематографії? Рекомендуємо переглянути один із найромантичніших фільмів. Юна дівчина, що спробувала стрибнути з мосту, і метальник ножів, який її врятував і зробив своєю мішенню. Драматично й красиво. І складно: точно підтягнеш мову.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus