У запорізькому виші викрили схему фіктивного навчання іноземців

Іноземці

Cпівробітники прокуратури спільно з СБУ та Нацполіцією викрили та задокументували злочинну схему навчання іноземних громадян, організовану посадовими особами одного із державних університетів Запоріжжя.

У прокуратурі повідомляють, що посадовці навчального закладу зараховували студентів на підставі підроблених документів про середню освіту або переводу з іншого ЗВО. Пошуком кандидатів з-поміж іноземних студентів займалася комерційна структура. Вона ж забезпечувала їхнє прибуття на територію України.

Де-факто іноземці не відвідували заняття, а приїжджали лише для розв’язання фінансових питань. Посадові особи ЗВО одержували за свою допомогу відповідну винагороду, а також привласнювали кошти, які студенти сплачували за навчання.

Правоохоронці провели обшуки у приміщеннях університету, комерційної структури та помешканнях фігурантів. «За результатами заходів було вилучено документи, що підтверджують злочинну діяльність, понад $ 110 000 та € 70 000», – йдеться у повідомленні.

Нині триває досудове розслідування. Санкція статті за вказаний злочин передбачає позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, поліція викрила незаконне завищення результатів ЗНО.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus